Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen gyorsan romlik a szem?

Milyen gyorsan romlik a szem?

Figyelt kérdés
Ma az orvos felírt nekem egy -0,25 D szemüveget, de úgy döntöttem nem váltom ki. Ha nem használok szemüveget,gyorsabban fog romlani? Az is lehet hogy megáll így?
2019. aug. 26. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
-0.25-ös szemüveg annyi, mint ha nem is volna! A szemed ettől se nem romlik, se nem javul! Ha szeretnél már messziről is "entellektüelnek" látszani, feltétlenül váltsd ki!
2019. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon drága egy szemüveg, meg nem is akarok szemüveges lenni :D
2019. aug. 26. 16:56
 3/6 anonim ***** válasza:
A szemüveg se nem rontja, se nem javítja a szemet, hanem korrigálja a hibáját. Ha romlik, az nem a szemüvegtől vagy annak hiányától romlik.
2019. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Arra nincs garancia, hogy megáll vagy tovább romlik, de ez olyan csekély mértékű, hogy erre felesleges még kiváltani egy szemüveget.
2019. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Korodtól is függhet, hogy fog e még romlani.

Hallottam több véleményt is, hogy szemüveggel vagy szemüveg nélkül jobb, mindenki mást mondd, de nekem mióta elkezdtem hordani még javult is, előtte meg csak romlott. De 0,25 az semmi.

2019. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Állítólag 23 éves korig romlik.

Amit írsz, az nem sok, az enyém -5-ös...

2019. nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!