Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezhet, hogy nem bírom a...

Létezhet, hogy nem bírom a LED lámpa fényét?

Figyelt kérdés

Nemrég cserélték ki a szobámbam a plafonon a lámpát, és csak LED-izzó való belőle. Sose volt előtte ledes fényforrásom. Csak 2 izzót tekertem bele, mert túl fényes volt hárommal.

Így viszont, mivel a búrákat elforgatom, hogy ne felém nézzenek, feleannyi fényt se kapok, mint korábban.

Ha meg felkapcsolom az asztali kis lámpát, akkor meg megint valahogy bántja a szememet a sok fény, homályosan kezdek el látni. Az asztali lámpámban ugyanaz az izzó van, mint volt.

A ledes izzók kapcsán olvastam, hogy a rossz minőségűek nagyon vibrálhatnak, és telefon kamerájával lehet ezt ellenőrizni, de nem vibrálnak (szemben az asztalival, de azzal sose volt bajom, így nem gondolom, hogy az okozna most bármit).

Létezhet, hogy egyszerűen nem bírom a LED fényét? (meleg, 2700-as az izzóm, sose szerettem más, nem sárga fényt) Vagy meg kellene szokni? Tekerjek ki még egy izzót (de akkor már tényleg sötét lesz....)?



#led-izzó-probléma
2019. aug. 26. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Minek forgatod el a búrát?
2019. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon zavar a fényük, energiatakarékos kompakt izzókat használok inkább. A mennyezeti lámpádból most azért kapsz kevesebb fényt, mert a LED-izzók kisebb területet világítanak meg élesebben (lásd Elios-lámpák...), nem szórják szét úgy a fényt, mint a hagyományosak.
2019. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!