Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét megállítja-e...

Lézeres szemműtét megállítja-e a szemromlást?

Figyelt kérdés
Pár napja érdeklődtem lézeres szemműtét után, azt mondták, hogy ha folyamatosan romlik a szem azon nem tudnak segíteni. Tudok olyanról akinek szemműtét után 15 évvel sem romlott vissza a szeme. 23 éves vagyok kb. 9 éve van meg a szemüvegem -3,5 iletve -2,75-ös szemüveget hordok, de már nem látok vele rendesen, nemrég voltam szemésznél a -3,5-essel 0,3-as a látásom a 2,75-el 0,5-ös. Hogy tudom kiszámolni most milyen dioptria kellene, mert lehet már meg sem tudnák műteni olyan gyenge. Illetve ha megműtik akkor megmarad a romlás csak a 0-ról indul vagy ép marad?

2019. szept. 24. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyámat 20 éve műtötték, neki sokkal rosszabb volt a szeme (nem emlekszem pontosan, de bőven -10 felett...), neki már azt mondták, nem is biztos, hogy tökéletes lesz a műtét után, nem vállaltak garanciát ilyen mértékű romlásnál.

Tökéletes lett, és néhány éve kezdett újra szemüveget hordani, de csak ilyen tévénézés szintjén, meg most már így 20 év után munkában néha, de ilyen -2nél tuti nem rosszabb (nekem a rosszabbik szemem -3,5es, anyám nálam jobban lát).

De ugye neki nagyon rossz volt a szeme, szóval ez is csoda. Felnőtt korban màr nem romlik olyan gyorsan a szem, szóval ha megcsináltatod, akkor bőven középkorú leszel, mire újra szemüveg kell(het). De ez genetika is, azon meg ugye nem segít a műtét.

2019. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te nem tudod kiszámolni hányás dioptria kell. Egy szemész orvos vagy optometrista tudja bemérni neked.


Azért mondják, hogy folyamatosan romló szemet nem műtenek, mert nincs értelme. Ha fel évente 0,25-öt romlik a szemed, akkor fél év múlva újra szemüveges leszel, akkor minek fizetsz 6-800 ezret?

Akkor javasolható a műtét, ha már nem romlik tovább a szemed. 25 éves korodig amúgy is ajánlatos várni vele. Pl nekem 10 évesen lett szemüvegem - 0.5 mindkét szemen. Kb 25 éves korom óta - 1.75 mindkettő, azóta nem romlott, most vagyok 31 éves. Ez már annak számít, hogy nem romlik a szemem. Én viszont félek a műtéttől, így marad a szemüveg.

2019. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem állítja meg, és ha még romlásban van (bár 23 évesen már bőven meg kellett volna állnia), akkor azt fogják tanácsolni, hogy még ne csináltasd meg.

Illetve így is megcsinálják, de tovább fog romlani, ha sikerült legalább 100%-osra mindkettő, akkor majd megint lesz -0,25, 0,5, stb

2019. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem állítja meg a romlást, ugyanúgy fog romlani.
2019. szept. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lézeres szemműtétet addig nem is végeznek, ameddig nem állt be a szemed (értsd: évek óta nem kellett a szemüvegen állítani). Szóval ilyen értelemben nem fog utána sem változni, ha nem számítjuk bele az időskori látásromlást.
2019. szept. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ui.: Egyébként a 0,3 és 0,5-ös visus az iszonyat gyenge, biztos vagy benne, hogy ennél jobban nem tudják korrigálni a szemeidet? Szemészeten voltál már, hogy mi okozza a visus csökkenést (23 évesen nem szabadna ennyire rosszul látnod)?
2019. szept. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!