Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olyat lehet, hogy egy optikába...

Olyat lehet, hogy egy optikában végeztetem el a szemvizsgálatot, de az eredmény alapján másiknál rendelek szemüveget?

Figyelt kérdés

Voltam egy optikában, találtam egy megfelelő szemüvegkeretet, és kértem vizsgálatot is, mert a mostani szemüvegemmel már nem látok jól. De az ottani optikus nem tudott rendesen megvizsgálni, illetve arról volt szó, hogy homályosan láttam a táblát az összes lencsével, amit a számítógépes bemérés után kipróbáltatott velem. Mondta, hogy akkor menjek el egy szemorvoshoz.


Most találtam egy másik optikát, ahol szemorvos doktor végzi a vizsgálatot. Viszont nekik a szemüvegkeret készletük nagyon szegényes, ott nem hiszem, hogy találok majd megfelelőt.

Olyat lehet, hogy náluk elvégeztetem az orvossal a vizsgálatot, feliratom az eredményt, de aztán ezzel az eredménnyel visszamegyek az első helyre és ott csináltatom meg a szemüvegemet?



2019. szept. 25. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, elvegzik máshol is a vizsgálatot és adnak róla papírt. Viszont arra készülj, hogy csak akkor ingyenes, ha utána náluk csináltatod meg a szemüveget, egyéb esetben 5-10.000 Ft a vizsgálat díja.
2019. szept. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sehol nem fognak ingyen megvizsgálni, ha nem náluk csináltatod a szemüveget. Ha meg fizetned kell érte akár szemorvoshoz is mehetsz.
2019. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt fordítva kell csinálni. Az első helyen megveszed a neked tetsző keretet és abba rakatod a második helyen a lencsét.
2019. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1, #2 Nem mondtam, hogy ingyenes kell, hogy legyen a vizsgálat. A hely, amit kinéztem ott szakorvos rendel és 9000 a vizsgálat.


#3 Ezzel az a gond, hogy nem tudom a vizsgálat előtt, hogy mennyire erős szemüveg kell (a mostani -3--4 közötti, pontosan már nem emlékszem, de romlott is a szemem), ezért előre nem biztos, hogy tudok keretet választani. A vastagabb lencséhez lehet, hogy még vastagabb keret is kell majd. Sajnos a vékony keret nem tudja megtartani a vastag lencsét, és amúgy sem esztétikus, hogyha a lencse feltűnően túlnyúlik a kereten.

2019. szept. 26. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!