Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátók! Ti mennyire...

Rövidlátók! Ti mennyire láttok láttok a szemüvegetek, lencséitek nélkül?

Figyelt kérdés

2019. nov. 4. 05:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az arcokat már nehezen különböztetem meg 5+ méterrôl
2019. nov. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát pár méterre már homályosan és hunyorognom kell, de közelre amúgy is jól látok.
2019. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Dioptria nélkül nem sokat érnek a válaszok...

Napsütésben kiválóan, borús időben elfogadhatóan. Ismerőst 50 méterről. -0,75

2019. nov. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, kb. - 9 és - 9.5 a dioptria.
2019. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Suliban első padban se látom a táblát, rendszámokat 3 méterről, arcokat 5 méterről.

Nyáron sokszor vagyok kontaktlencse nélkül, ha mondjuk strandra megyek, el tudok boldolgulni, csak pár ciki helyzetem volt már, hogy ismeretlent ismerősnek hittem távolról, elkezdtem neki integetni, vagy pont fordítva, egyik ismerősöm köszönt messziről, én meg azt se láttam ki az, és nem köszöntem vissza.

-2,75

2019. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Most szemüveg nélkül kb. 10-15 cm-re tartom a szememtől a telefont és így látom jól. A suliban az első padból már nagyon homályosan látom a táblát, de ha a tanár nagy betűkkel ír és erősen rányomja a krétát, akkor nehezen de néhány dolgot el tudok olvasni. (Nyilván nagyon homályos de valamennyire be tudom tippelni, bár már jóval nehezebben mint pl. 1 éve)

Ha kell, meg tudom csinálni a mindennapi dolgokat szemüveg nélkül is, itthon nem is mindig van rajtam szemüveg (pl. most sem :D) de nyilvan bizonyos dolgok kényelmetlenebbek így mert közel kell hajolnom. A legrosszabb a gépezés, az nem is megy szemüveg nélkül mert ha olyan közel hajolok a géphez, hogy tisztán lássam a betűket az egyrészt nagyon kényelmetlen, másrészt pedig nem látom az egész képernyőt. A telefonozás viszont néha kényelmesebb szemüveg nélkül :D

Olvasni kb. A5-ös méretű könyvből, füzetből viszonylag jó, de az A4-esnél már eléggé rá kell hajolnom, hogy a lap tetejét is jól lássam.

A dioptriát nem tudom fejből, és most a papírt sem találom, amin rajta van de -6-7 körüli mind a két szemem.

2019. nov. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!