Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemészt táblán ugyan azok...

A szemészt táblán ugyan azok a számok?

Figyelt kérdés

Az iskolában, holnap lesz látásvizsgálat viszont én tudom hogy túl kicsi betűket nem igazan fogom látni.

Középiskolara mindenképp szeretnék szemüveget, de az utolsó évemet már kiszeretném bírni. Ne aggódjatok értem, az iskolában boldogulok tehát nincs akkora baj.

A kerdesem: A táblákat nem változtatják? Mert akkor az utolsó 2sort bemagolnam.


2019. nov. 11. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Felesleges bemagolnod, mert az orvosok nem hülyék hogy sorban elmondassák a betűket. Véletlenszerűen mutatnak egyre egy véletlenszerű oszlop-sor kombinációból, amire neked azonnal válaszolnod kell. Nem tudsz fejből számolni hozzá, mert amint hezitálsz, már tudják hogy nem látod azt a számot.

A látásod pedig nem kibírás kérdése, főleg ha folyamatosan romlik és szükséges lenne a szemüveg.

2019. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a nagyon kicsiket nem szokták kérni
2019. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A piros vonal alatti 3 még fontos.A legalsó már nem

Én is megszoktam tanulnia piros vonal alattiakat.

Azzal szoktam kezdeni,akkor a piros vonal alattiakat mondom csak . Jól kellett látni a jogsihoz.

2019. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És szerintetek nem kell félnem? A táblákat nem nagyon cserélik?
2019. nov. 11. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne tanuld be, mert az első tévesztésnél lebuktatod magad. Ha egyszer nem látsz jól, akkor nem látsz jól, nem divat kérdést kell belőle csinálni, hogy vajon jól áll-e a szemüveg, vagy vajon mit fognak szólni a többiek.
2019. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mint mondtad, jövőre már lesz szemüveged, úgyhogy csak röviden elmondom, hogy nálam is hasonló volt a helyzet, nem akartam szemüveget, de úgy elromlott a szemem, amíg húztam az időtN hogy már az első padból se láttam (-3), de mióta megvan a szemüveg, semmit nem romlott, úgyhogy azt tanácsolom minél hamarabb menj el szemészetre.


Iskolában tuti, hogy nem változtatják a táblát, de tényleg előfordulhat, hogy random rámutat valamelyik számra, akkor meg egyből lebuksz. Nekem annak idején sikerült :D (de utólag azt mondom, hogy inkább lebuktam volna).

2019. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A táblán ugyanazok a számok.

A mutogatáshoz fel kell állni a székből, kell keresni egy vonalzót és oda kell menni a táblához. Macerás. Ha valaki csalásmentesen akar látást nézni, akkor nem össze-vissza mondatja, hanem szimplán nem a számos, hanem a betűs, vagy még inkább a seprűs/gereblyés verziót olvastatja. A jogsihoz a piros vonal alatti első számot kell tudni elolvasni egyébként.

És egyszer véletlenül megtettem a bal oszlopott lottón. 13,72, 28,43,84. Nem nyertem. :-(

2019. nov. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyi számot simán meg lehet tanulni. Én ránézésre simán percekre megtanulom az a plusz 9 számot, de abban igazuk van a többieknek, hogy értelme nincs, csak magaddal szúrsz ki. A másik meg, hogy ez csak a távollátás része, legtöbb helyen sajnos a közellátást nem is nézik.
2019. nov. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!