Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megmagyaráznátok ezt a jelensé...

Megmagyaráznátok ezt a jelenséget?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta rövidlátó vagyok. -3,25 ill. -3,5 dioptriás szemüveget viselek, ezek az értékek 18 éves korom óta nem romlottak. Azonban most, 39 évesen a szemüvegen keresztüli olvasás már nehézkesen megy, 10 centivel távolabb kell tartanom a könyveket, hogy tisztán lássam a betűket. Ez kb. néhány hónapja tűnt fel. Viszont ha leveszem a szemüveget újra közel hozhatom a könyvet a megszokott távolságra.


Ennek mi az oka?



2019. dec. 21. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Én is így vagyok. Az okát én sem tudom sajnos. 38 vagyok, pár éve tűnt fel nekem is.
2019. dec. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Mi sem egyszerűbb. Közelre a szemed elkezdett pluszosodni (öregszeműség). A szemed viszont mínuszos és ez kiegyenlíti valamennyire, ha viszont felveszed, akkor nem tudja, mivel a szemüveggel visszakorrigálod 0-sra és ehhez képest jelentkezik a kb +0,5-ös hatás, ami ugyanaz, amit a normál látásúak olvasószemüveggel kénytelenek korrigálni (ha nem tolják hátrább a szöveget, mint te is).

Nemsokára kell neked egy gyengébb mínuszos szemüveg is cserélgetésre, ami közelre lesz csak jó igazából (vagy egy bifokális/multifokális lencsés)

2019. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2: Köszi! Öregszeműség, valszeg ez lesz az! De valahogy úgy emlékeztem, hogy 50 felett jelent majd gondot. Szerinted lézeresen korrigálható ez a rövidlátással együtt (Sasszemklinika stb.)?
2019. dec. 21. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkét szemet egyformára? Kizárt. Az ún olvasószemüveg kezelés során az egyik szemet 0-sra, ami másikat gyenge mínuszra műtik. Az előbbi lesz jó távolra, a másik közelre. Szerencsére az agy hamar alkalmazkodik és mindig ahhoz a szemnek a képéhez alkalmazkodik, amelyik az adott távolságra jobban lát.
2019. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez ismerős valahonnan...

szerintem (te is) öregeszel, az az oka. Addig jó míg csak a szemeddel van gond. Majd jön a prosztata, meg a többi!


39F

2019. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!