Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 3 napja viselek kontaklencset...

3 napja viselek kontaklencset es az lenne a kerdesem h az normalis hogy a jobb szemem egy kicsit beverzett?

Figyelt kérdés
neha szur a lencse de ez lehet attol van h meg nem szoktam meg
2020. febr. 6. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A megadott időn belül kiveszed, rendesen tisztítod?
2020. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Szúrni akkor szúr ha rossz oldalával tetted be, vagy van valami kis szösz a lencsén. Bevérzés inkább akkor van amikor kivennéd, de elsőre nem megy és sokat piszkálod a szemed.
2020. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Napi lencsem van mivel ezt gondoltam h ezt hasznalnam mivel vizes sportot uzok, egyszerubb reggel 7kor berakom es 18ora korul ki is szedem


#2 szombaton voltam betanitason ahol ugyanugy beverzett de masnapra elmult amikor ugyanugy bent volt a lencse, a heten nem volt bent mert fogmutetem volt ma raktam be eloszor, gondolom azert mert meg nincs hozzaszokva a szemem.

2020. febr. 6. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kéne bevéreznie akkor sem, ha még nem vagy hozzászokva. Nekünk bepróbálás előtt direkt volt egy próba hogy bírja e a szem, ha nem bírja akkor szokott bevérezni a szem, ilyenkor nem szabad erőltetni a lencsét.
2020. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát a napi lencse csak a nevében napi lencse, 6-8 óránál többet nem nagyon bír ki saját tapasztalat alapján.
2020. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem azért vérzik be, mert nem szoktad meg, hanem mert száraz a szemed, ami hosszútávon a kontaktlencse viselésével csak még rosszabb lesz.
2020. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Nekem is száraz, mégsem vérzik be. Kaptam olyan kontaktlencse folyadékot ami direkt száraz szemre van, ez megoldotta a problémát. De ha ez sem segít lehet szemcseppet is használni. 11 éve használok lencsét, és nem rosszabbodott a helyzet.

Kérdező, szerintem a te szemed nem bírja a lencsét, jobb lenne ha nem erőltetnéd.

2020. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem is eleinte "csak" bevérzett. Hordtam tovább és olyan szinten begyulladt hogy nem volt feher rész a szememen. Nem bírtam kinyitni. 3 orvos kezelt félre, egy hetet feküdtem a megyei kórházban aztán kiderült hogy a szaruhártyám elkezdett leválni mert egy fekély alakult ki a szememen mivel allergiás lettem a lencsére ( korábban hónapokig hordtam nem volt semmi bajom). 6!! db szemcseppel kellett kezelni volt amit óránként kellett csepegtetni így este is folyton fel kellett keljek. Szóba került a transzplantáció is már de hála azoknak a fiatal orvosoknak akiknek a kezeléssel sikerült helyre hozni és nem kellett műteni a szemem. Sajnos a hegek amiket okozott a fekély örökké ott lesznek és amíg gyógyult és a "hám" vált le folyamatosan romlott a szemem ezért most cilinderes szemüveget kell viselnem de legalább látok!!

Nekem is sport miatt volt rá szükségem, de egy életre elég volt.

Szerintem ne hord egy ideig vagy sürgősen vizsgáltasd ki el kell küldeni a mintát bakteriológiai és virulógiai vizsgálatra hogy kiderüljön esetleg nem- e valami kórokozó okozza. Ha az okozza, akkor még szerencséd is van..

2020. febr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!