Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki segítene értelmezni a...

Valaki segítene értelmezni a szemvizsgalatom eredményét? Online rendelés

Figyelt kérdés

Egyszer rendeltem online szemüveget és jó is volt, de most erősebb kell, így elmentem vizsgálatra, de a papíron amit adtak nem tudom értelmezni az adatokat, így online se tudom mit kell megadnom, mert nem ugyanazok az infok..

Légyszíves aki ért hozzá segítsen, küldök képet a leletemről



2020. febr. 29. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell képet küldeni a leletedről, ez nem így működik.

Szemüveget nem rendelünk online.

Max. kontaktlencsét, mert az fogyóeszköz.

Ha csináltak egy látásvizsgálatot (gondolom csak számítógépes), az kevés.

Mikor szemüveget csináltatsz, akkor a lencsék próbájával győződnek meg róla, hogy tényleg jó lesz-e.

Optikusnál csináltass szemüveget.

2020. febr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem majd én eldöntöm, hogy rendelek-e vagy nem.:) Nem csak számítógépes vizsgálat volt.
2020. márc. 1. 08:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor értelezd a leletet és rendelj.
2020. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz semmi érdemlegeset hozzáfűzni, akkor ne mondj semmit

Segítséget kértem, segítő emberek válaszát várom... 🙄

2020. márc. 1. 21:23
 5/5 anonim ***** válasza:

3 fontos dolog kell a szemüveg rendeléshez!PD (puppilar distance)a két szembogár (pupilla )távolsága egymástól Valahol pedig az orr geometria központjától számolják mert az arc nem mindig szimetrikus.Pl Pd 60 (jobb szem 29 bal 31 de itthon nem szoktak kulön nézni)Ez miliméterben értendő.

SPH:Ez azt a diptriát jeleni ami meghatározza hogy mondjuk rövidlátó (minuszos)vagy távollátó (plusszos)korrekcióra van szükséged.Pl Sph Od :-12,25 os :-13,00 (jobb szem -12,25 bal -13)Valamint lehet cilineres dioptriád is ami külön van feltüntetve .Ez az asztigma(a szem feluleti egyenetlensége) korrekciójára szolgál ahol a dioptrián kívül fokot is megadnak:CYL: Od:-0.50 135(fok) os:-0,25 60(fok)

[link]

2020. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!