Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon vörös a szemem, folyton...

Nagyon vörös a szemem, folyton könnyezik, kb 5 napja fájt betenni a kontaktlencset. Nem kötőhártya, akkor mi? Hasznaljam a lencset?

Figyelt kérdés

Már 5 nappal ezelőtt éreztem, hogy fájt betenni a lencsét, de nem volt különösebb bajom.


2 napja vettem észre este, hogy nagyon vörös ( a sarkoknál) a szemem mintha bevérzett volna.

Azt hittem, csak megvakartam, vagy valami ilyesmi es nem is vettem eszre , de a mai nap már nagyon könnyezett, és a jobb is piros volt, igaz nem annyira.


Szemészhez sajnos nem tudok elmenni, az optikusom meg 230 kmre videken van.


Két patikában is voltam, próbáltam kérdezni a patikusokat, hogy szerintük ez kötőhártya-e, ( nyilván tudom nem orvosok, de megis olyan egyetemet végeztek ) azt mondtak nem tudják, lehet az, lehet nem az. ( nem piros az egesz szemem)

Nyilvan ha az egesz szemfeherje voros lenne akkor az lenne,

Illetve nincs csipásodás, meg nem ragad ossze a szemem.


Csak erzekeny, faj ha beteszem a lencset es konnyezik/ nedvesedik folyton foleg a bal...


Az a baj hogy szemüveget nem tudok viselni, mert eltörtem, es penzem nem volt csinaltatni azota...

A lencsem meg -3.5 es 2.75 , sajnos nem tudok nelkule dolgozni.


Nem fog artani a szememnek ha bent van a lencse ugye?


Mit tegyek?

25 l



2020. márc. 5. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Allergiától elkezdve a kötőhártya gyulladásig bármi lehet. Tessenek csak a szemészetre elmenni! Gondolom banális hibák ki lettek zárva, mint kifordított lencse, peroxidos ápolószer (min. 6 órás áztatási idő) és hasonlók?
2020. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, száraz a szemed. Műkönnyet vegyél.
2020. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Ne használd a lencsét és irány az orvos

Addig meg csináltass szemüveget! 15000ért egy nagyon alap szemüveget már csinál bármelyik nagyobb optika van amelyik max 24 órán belül

2020. márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne hasznald a lencsét mert ami baci rajta van az eddigiek miatt az vissza fogja fertőzni mire gyógyulna.Egyebent torok fajasrajra is ezt szokták mondani
2020. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Tényleg ne használd a lencsét, csak ha 100 %-an meggyógyult. És nyilván ne ugyanazt tedd be, hanem egy másikat.

Csináltass szemüveget, vannak a bónuszbrigádon kuponok rá, 10000-ért már tudsz csináltatni (nyilván nem a legjobb, de ilyen esetekre jó).

2020. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:
54%
Aki jön ezzel a "10 ezerért már kapsz szemüveget" szöveggel, annak üzenem, hogy ja, egy simát. Ha mondjuk cilinderes a szemed, máris nincs semmilyen kedvezmény, sőt, a cilinderes lencsék alapáron is másfélszer annyiba kerülnek mint a sima dioptriásak.
2020. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!