Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Először a cilindert vagy a...

Először a cilindert vagy a rövidlátást műtik meg? Vagy esetleg egyszere mindkettőt?

Figyelt kérdés
Az lenne, a kérdésem, hogy ha rövidlátó vagyok azaz távolra nem látok és ez mellet astigmiám van, akkor ha elmegyek szemműtétet csináltatni akkor elöszőr a cilindert vagy a rövidlátással mütenek vagy hogy zajlik le ez az egész? Sajnos az interneten nem találtam erről semmit csak azt tudom hogy müthető mindegyik már. Bocsánat a helyesírási hibákért csak gyorsan irtam. Az egik szemem -1,5 a másik pedig -1,75 dp a cilinder mindegyiken 0,75 dp

2020. ápr. 23. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A cilindert nem műtik meg, mert az a szem természetes görbülete. Egyik emberé ilyen, a másiké meg amolyan. A rövidlátást sem műtik, hanem a szemedre egy ( két ) műlencsét tesznek, ami kiegyenlíti a rövidlátást. Ne félj, az egészből nem érzel semmit, és nem tart tovább 15 percnél.
2020. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elso nagy hulyeseget beszel.

Persze a kerdes is hulyeseg, a cilinder azt jelenti, hogy ket iranyba nem egyforma a szem fenytorese (egyik iranyban jobban rovidlato, mint a masikban). Szoval nem ertem, hogy honnan jon ez a kulon mutogetos otlet...

2020. ápr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!