Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most mire számítsak?Aggódni...

Most mire számítsak?Aggódni kell vagy nem?

Figyelt kérdés
Ez elég hosszú lesz,de megpróbálok a lényegre törni.Nagyjából 2 hónapja volt nátha szerű betegségem és mellé a szemem is kipirosodott kicsit,de tényleg csak kicsit,azt hittem jelentéktelen kötőhártya-gyulladás(aztán kitudja lehet Covid),majd ezután úszkáló foltokat kezdtem látni,elmentem vele szemészetre azt mondta semmi gond,utána jöttek a villanások,alaposabban megvizsgált és ilyen pigment foltokat vett észre a szememben,azt mondta egy lezajlott gyulladás eredménye és még viszonylag szerencsém volt,lehetett volna rosszabb is,viszont beutalt a kórházba kivizsgálásra.Kérdeztem aggodalomra van-e ok.Azt mondta nincs,de ezt ki kell vizsgálni és kezelni kell.Nem mondta pontosan a betegséget,de kezdem gyanítani,hogy csak megnyugtatasból mondta,hogy semmi baj,mert ahogy felnéztem az internetre mi okozhatta,egészen durva dolgokat olvastam és az is ijesztő,hogy mire kell felkészüljek.(hátsó uveitis,látóideg-gyulladás tűnik a legvalószínűbbnek)Mire számítsak?Valakinek valami tapasztalat?Borzasztó dolgokat olvastam,hogy mik lehetnek.Nem akarok pánikolni,de lehet olyan ok is ami további komolyabb tüneteket okozhat?

2020. jún. 4. 18:53
 1/1 anonim ***** válasza:
67%

A neten tényleg ne olvass semmit, mert csak rosszabbul leszel, ha beírod a megfázást és a fejfájást a harmadik találat kb. már a leukémia. Úszkáló foltok mindenkinek vannak néha, ez tényleg nem gond. Pigment mindenkinek a szemében van, a szaruhártyád is ettől színes.

A szem betegségeivel viszont nagyon nem szabad szórakozni, hiszen pillanatok alatt megvakulhatsz. De ettől sem kell rögtön pánikolni, kontaktlencsésnek is mindig elmondják, hogy nagyon kell figyelni a tisztítására, de baj elég ritkán van csak.

2020. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!