Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek hol érdemes...

Ancsatacsko kérdése:

Szerintetek hol érdemes Budapesten kontaktlencsét csináltatni?

Figyelt kérdés
Olyan helyen szeretnék, ahol nem túl drága, és szemvizsgálatot is csinálnak. Az is segítség lenne, ha abban adnátok tanácsot, hogy Ofotért vagy Vision Express-e a jobb, de kisebb optikák is érdekelnek. Köszi a segítséget!

2020. jún. 10. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:

A kontaktlencsét nem csináltatni kell, kész termék. :)

Az Ofotért és a Vision Express egy cég. A lényegi különbség, hogy a Vision Expressben általában 1 órán belül kész a szemüveg.


Ha valóban nagyon olcsón szeretnéd, akkor netről rendelt az eoptika.hu-n vagy az Alensa-tól. Az eOptikának van saját fizikai boltja is, ahol szemvizsgálatot és kontaktlencse-illesztést is végeznek: [link]

2020. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tévedés, mert lehet "csináltatni" is kontaktlencsét.Ha erősebb a dioptria, esetleg van egyéb szemprobléma tb támogatással,egyedi méltányossági kérelemre is írnak fel kontaktlencsét a Kontaktlaborban. Ott alaposan megvizsgálnak és ha indokolt felírják a lencsét. Kiváló orvosok vannak, és jó minőségűek a kontaktlencsék.
2020. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, és itt a link, ez lemaradt.


[link]

2020. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2: "Halandó" kontaktlencse-viselő nem csináltat egyedi lencsét, ezért fogalmaztam így. Viszonylag kis százalék, akinek a szemproblémája megkívánja ezt. Aki pedit itt teszi fel a kérdését, valószínűleg nem rendelkezik ennyire súlyos látáshibával.
2020. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdező valóban általánosságban kérdez, én csak lehetőségként írtam.

Hozzáteszem: nem magasabb az ára a kontaktlencsének ott sem. Bár úgy lenne,hogy viszonylag kis %-át érintené a lakosságnak a szemprobléma de nem így van.Tömve vannak a szemészetek sajnos.

2020. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, egyre több ember rövidlátó / távollátó. De azt be kell látnunk, hogy ilyen komolyabb rendellenességből viszonylag kevesebb van. Én sem vagyok a legegyszerűbb eset, mivel eléggé lapos a szaruhártyám és cilinderem is van. Szerencsére megvan az a termék, amivel jól korrigálható.
2020. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megosztom itt a tapasztalatom, mert azóta már van kontaktlencsém: A vision express-ben csináltattam először, más dipotria kellett, mint a szemüvegemhez. Ott megtanítják betenni is. Én nem tudtam elmenni a betanításra, így otthon tanultam meg, egy youtube-on talált videó segítségével. Azóta a lencsebolt.hu-ból rendelek kontaktlencsét, mert ott sokkal olcsóbb, de első alkalommal szükséges egy orvossal megnézetni a szemet és felíratni a megfelelő típust.
2023. okt. 19. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!