Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések, meg tudnátok...

Kontaktlencsések, meg tudnátok nekem válaszolni az alábbi kérdéseket? (kérdések lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék szemüvegről áttérni kontaktlencsére, viszont felmerültek bennem az alábbi kérdések:

- A kontaktlencsétől tényleg jobban romolhat a látásom, mint a szemüveg használattól? Jobban megterheli a szemet? (Szoktam szemüveg mellett is naponta 1-2 órás szemtornát végezni, hogy ne romoljanak annyira)

- Hol érdemes elvégezni az első vizsgálatot? Melyik optikát ajánljátok, és ti honnan szoktátok beszerezni a lencsét (optika/net)? (véleményeket, tapasztalatokat szívesen meghallgatom:)

- Ti milyen kontaktlencse folyadékot és szemcseppet használtok? (többről is olvastam már jó és rossz tapasztalatot is egyaránt, így nagyon nem tudtam eldönteni melyiket lenne érdemes megvenni)


Mindenkinek köszönöm a válaszát! :)



2020. jún. 17. 00:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én körülbelül 4 éve hordok lencsét és ezalatt nem változott a dioptriám (bár előtte se nagyon). Az viszont tény, hogy hajlamosabb lettem a szemszárazságra, de hát ezen egy szemcseppel könnyen lehet segíteni. :)

Én Ofotértbe járok, nagyon aranyosak az ott dolgozók. Első pár hónapban tőlük rendeltem a kontaktlencséket, aztán (miután egyeztettem a doktornővel) közösen kiválasztottunk egy másik márkát ami összetételében/víztartalmában hasonló, és azóta magamnak rendelem, így olcsóbb.

szemcseppből nekem eddig az allergan refresh jött be a legjobban

2020. jún. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

“Szeretnék szemüvegről áttérni kontaktlencsére,”

Kell mellé a szemüveg is, kell pihenőnap és max 14 óra ajánlott naponta, az éjjel-nappali lencséket szemészek nem ajánlják


“- A kontaktlencsétől tényleg jobban romolhat a látásom, mint a szemüveg használattól? Jobban megterheli a szemet? “

Ha rosszul takarítod, akkor igen. - Ha 1 üveg 360 mles folyadék nem fogy el havonta, akkor rosszul takarítod



“(Szoktam szemüveg mellett is naponta 1-2 órás szemtornát végezni, hogy ne romoljanak annyira)“ felesleges, de legalább nem ártalmas


“- Hol érdemes elvégezni az első vizsgálatot?“. Szemésznél ÉS optikában, fél évente/évente kell kontroll, első másfélévben mnj félévente



“Melyik optikát ajánljátok, és ti honnan szoktátok beszerezni a lencsét (optika/net)? (véleményeket, tapasztalatokat szívesen meghallgatom:)“ alensa.hu, de az elsőt optikában kell



“- Ti milyen kontaktlencse folyadékot és szemcseppet használtok? (többről is olvastam már jó és rossz tapasztalatot is egyaránt, így nagyon nem tudtam eldönteni melyiket lenne érdemes megvenni)“ Biofinity ( más néven iwear oxygen) + optifree express, és van acuvee moist napi lencsém szükség esetére, de olyat kell venni, amit bír a szemed ÉS OLYAN FOLYADÉKOT, AMI A LENCSÉHEZ VALÓ, mivel nem minden folyadék tisztít minden lencsét jól - ennél elvileg jobb lencse a purevision, de azt pl nem bírom elvisrlni

2020. jún. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Semmi sem igaz ebből.

13 éve kontaktlencsét hordok. Miert romlott volna a szemem. 25 év után bestagnal.

2020. jún. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
és 2012 óta nem változott érdemben a dioptria sem a lencsénél sem a szemüvegnél, amióta lencsét hordok, de én 38 éve szemüveges vagyok és 2006 óta ugyanaz a D a szemüvegben, elvileg romlott fél dioptriát, de nem javasolta sem az orvos, sem az optikus a váltást
2020. jún. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Sorban:


A kontaktlencsétől tényleg jobban romolhat a látásom, mint a szemüveg használattól?

- Erről én nem tudok, nekem legalábbis nem mondott ilyet az optikus, és nem is tapasztalom. Minimálisan romlott ugyan a látásom, de az még akkor is így volt, amíg csak szemüveget hordtam.


Hol érdemes elvégezni az első vizsgálatot? Melyik optikát ajánljátok?

- Érdemes körülnézni, kérdezni, én pl. egy helyi optikában készítettem, viszonylag jó áron (azért nem is írom le a nevét, mert ez nem egy optikalánc). Némelyik orvosi rendelőben optika is szokott lenni, ezekben is érdeklődhetsz. Amit NEM ajánlok, az a V. Express. Nem a hozzáértésükkel van baj, de nagyon drágák.


honnan szoktátok beszerezni a lencsét?

- Ugyanabból az optikából, ahova járok. Van némi kedvezményem is, tudják már az adataim alapján, milyet szoktam venni, csak telefonálni kell.


Ti milyen kontaktlencse folyadékot és szemcseppet használtok?

- Folyadékot eleinte az optikában vettem, de... mivel az elég drága, kipróbáltam a DM-est (800-1200 körüli áron mozognak), ugyanolyan használható.

Szemcseppet nem szoktam használni.


Egyébként egy plusz tanács, és ezt talán az optikus is elmondja majd neked. Nem érdemes helyettesíteni lencsével a szemüveget. Nagyon fárasztja a szemet, és csak X óráig lehet(ne) bent egy nap, azonkívül hosszú távon sok pénz elmegy rá. Én itthonra pl. nem is szoktam, csak ha edzeni, vagy társaságba megyek.


Sok sikert! :)

2020. jún. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nekem sem romlott. A lényeg, hogy jól legyen bemérve. Szemüveg mindenképp kell hozzá de fontos, hogy ne legyen nagy különbség a kettő dioptriája között, mert az tényleg zavaró lehet váltás idején.


Vision expressnél veszem, ott is kezdtem. Rendesek voltak, mindent elmagyaraztak.

2020. jún. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2/5 anonim


Tudtommal az optikában is szemész végzi el a szemvizsgálatot, mielőtt szemüveget vagy lencsét készíttetnének, de javíts ki ha tévednék.

2020. jún. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat!

Valamiért az utolsó kérdésemet kitörölte a rendszer, ami az lett volna, hogy szükséges-e lencse mellé szemüveget csináltatni. Én kicsit fölöslegesnek érzek mellé egy szemüveget, mert ha nem használom a kontaktlencsét, akkor sincs akkora szükség rá, hogy kelljen egy szemüveg, mert az nélkül is látok (persze nem olyan élesen, mint vele, de ha kell elvagyok egy napot nélküle).

Persze lehet ez azoknak ajánlott, akik szemüveg/lencse nélkül nem látnak nagyon jól. Vagy hogy ne mindig terheljük a lencsével a szemet "pihenésképpen" jó néha a szemüveget használni.

De nyugodtan javítsatok ki ha nem jól gondolom:)

2020. jún. 17. 02:57
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

“ Tudtommal az optikában is szemész végzi el a szemvizsgálatot, mielőtt szemüveget vagy lencsét készíttetnének, de javíts ki ha tévednék.”


Már ahol, többségében optometrista

Vagy szerinted a nagy láncoknál, ahol heti 7 nap 12 órában van szemvizsgálat, ott szemészorvost foglalkoztatnak, a százasával?

2020. jún. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem csak pihenésre kell, heti 1-2 nap szünet kell illetve ha náthás vagy, akkor pl nem lehet betenni, és strandon, repülőn is felejtős a lencse
2020. jún. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!