Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Komoly veszályben a látásom...

Komoly veszályben a látásom 22 évesen?

Figyelt kérdés

Fél éve egy kontár pillás belefolyatta a bal szemembe a rossz minőségi ázsia centeres ragasztót,fél óráig égett a szemem és nem tudtam kinyitni annyira csípte,aztán áttértem a soros pillára,de bevallom volt hogy többször fagasztottam fel ugyanazt az elvileg drága soros pillát mikor már sminkmaradványok voltak rajta no meg vastag t

ragasztócsík,most két hete sőt egy hónapja lassan hogy behomályosodik a szemem oldalt spontán,ez tart,pár mpig,egy hete volt utoljára fent pilla és azóta a balszemem szemem folyton ragad össze???nem lehet a ragasztó okozza ez más miatt van és már homályosan is látok,oéyan mintha valami ideg összerábgatná a szememet plusz homályosan látok két méterről nem tudok leolvasni egy táblát...

Egy hete elmentem ugyeletre ahol meg se vizsgáltak csak adtak egy receptet és azt írták kötöhártya...kint álltam az ajtóban az asszisztens nő be sem vitt a dokihoz látatlanban..aztán tegnap elmentem rendes szemészhet meggviszgálta ilyen szembevakuzós eszközzel és azt mondta nem lát nagy bajt...csak gyulladás,hozzáteszem nem piros a szemem csak néha csíp is de főleg az az ijesztő hogy romlik a látásom,ahogy le kellett olvasni a számokat a plakátról ls befogtam a jobb szemem a bal szememmel szinte csak homályosan látok..régen kristálytisztán láttam,olyan mintha mindig most kelnék fel ls homályosan látok...

Mindenesetre felirt egy szemcseppet amit tegnap este elkezdtem használni de még szarabbul látok azóta,és még a ventinlátorra is gondoltam mert közel volt az arcomhoz...


2020. júl. 3. 12:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyre homályosabban látok lassan magamra kell hívnom a mentőket van egy gyerekem
2020. júl. 3. 13:00
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem ha megvizsgált a doktornő tegnap hogy lehet ez
2020. júl. 3. 13:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen megvizsgáltak látták volna ha nagy baj van.

Légy türelemmel ha nehéz is, és használd a cseppet, pár nap azért kell a javuláshoz.

2020. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak elég szar helyzet hogy én láttam a legékesebben a családban most meg,dédimis megvakult de ő magas vérnyomás után.
2020. júl. 3. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha az orvos gyulladást mondott, nem látott komolyabbat, feltehetőleg az lesz. Használd a szemcseppet, ahogy az orvos előírta, ha hétfőig nincs javulás, menj ismét orvoshoz! A szemcseppnek is kell idő, hogy hasson. Egyébként a kötőhártyagyulladás lehet bakteriális és vírusos, és csak a bakteriális ellen hatásos a szemcsepp! A pillásnál simán összeszedhettél vírust is! Ha mész ismét az orvoshoz, vesd fel ezt a lehetőséget. Próbálj sokat könnyezni, a könny a baktériumokat és vírusokat is pusztítja. Egy ideig kerüld a sminket, talán mondanom sem kell, hogy a pillát is.
2020. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó:hét napig napi 3 csepp de a kötelező smink miatt(munka miatt)napi 2x és hét napig kell elvileg de olvastam olyat is nem szabad mindkét szemre meg hogy abbahagyni sem csak úgy
2020. júl. 4. 00:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell, mert ilyen balesetek miatt kialakulhat másodlagos zöldhályog, ami magas szemnyomással jár a legtöbb esetben. A helyedben félévente elmennék szemvizsgálatra, megelőzésképp
2020. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó milyen balesetek miatt?h
2020. júl. 7. 00:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kérdés: nincs olyan,hogy kötelező smink. A szemed mindennél fontosabb, és számmora - bocs"-felelőtlennek tűnsz azzal,hogy a kezdeti problémák után még erőltetetted a pillát. Beteg/problémás szemre eleve fel se, szabad illeszteni.

Használd a szemcseppet, ha pár nap alatt nincs javulás menj vissza, ha súlyosak a tüneteid pedig azonnal menj vissza, ugyanoda, lehet,hogy allergiás reakciót váltott ki a szemcsepp.


Nekem is problémás a szemem, nincs pillám,nincs még szempilla festés sem, és a szemem nem sminkelem egyáltalán.

Hozzáteszem: anyakönyvvezető vagyok, szükséges lenne asmink, de a szemem fontosabb.

Vigyázz mert esetleg visszafordíthatatlan, súlyosabb probléma is lehet.

2020. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Belefolyt valami sz*r a szemedbe nem? Azért írtam hogy kialakulhat ilyen balesetekből komoly szövődmények
2020. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!