Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akik felnőtt korukban kaptak...

Akik felnőtt korukban kaptak szemüveget, ti miből jöttetek rá, hogy szakorvoshoz kell fordulni?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok.

Sosem kellett szemüveg, mindig büszke voltam arra, hogy milyen jól látok.


Viszont egy ideje azt vettem észre, hogy nagyon nehezen fókuszálok és tudok figyelni.

Elkezdtem körmösként dolgozni és mivel nagyon aprólékos munka kb 1 óra után elkezd fájni a fejem. Pontosabban a homlokom és halántékom körül. Néha erőltetnem kell a szemem, hogy oda fókuszáljon, ahova akarom.

Olvastam a témában és eddig a távollátásra gyanakszom.

Tervezek elmenni orvoshoz, amint lesz ideje.

Ti milyen tünetekkel fordultatok hoźza, és derült ki,hogy kell szemüveg?

Vajon én tettem rosszul valamit, hogy ezek a tünetek jelentkeztek rajtam? Ez visszafordítható?

Még azt vettem észre, hogy néha mikor csak úgy elbambulok, vagy már nem tudok koncentrálni akkor kancsalul kezdek el bambulni . Lehetséges, hogy ilyen korban kancsalság is kialakulhat? Nagyon tartok ettől. Mit tanácsoltok? Sosem gondoltam, hogy ilyen fiatalon lesz problémám a szememmel.


2020. júl. 23. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg már eddig is volt egy meglévő fénytörési hibád ,esetleg rejtett kancsalságod. Ha pluszos a szemed,azt elég jól tudja kompenzálni a szem . Persze ahogy idősödsz,és ilyen munkád van,ahol kifejezetten jól kellene közelre látni hamarabb elfárad és kibukik a probléma .


Csak ,hogy szemléltessem : nekem +3 dioptira körül van mindkét szemem, de mondjuk ha reggel felkelek kipihenten,a legapróbb betűt is elolvasom szemüveg nélkül.

De ha el kezdek olvasni egy könyvet vag gépezni,nagyon hamar elfárad,és összefolyik az egész,megfájdul a szemem . Illetve sötétedésnkor,szürkületben már távolra is problémás,mondjuk vezetni nem mernék nélküle .

Szerintem ezzel könnyebb együtt élni ,mint a rövidlátással, viszont itt garantált a fej-szemfájás ha nem hordod a szemüveget. Csomó rövidlátó ismerősöm van alacsony dioptriával,akiknek semmilyen tünetük nincs ha nem vesznek fel szemüveget. (Persze azon kívül,hogy nem látnak:D)

2020. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és még egy dolog,ez nem azonos az időskori távollátással .
2020. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor ha olyan tevékenységet végzek és használom a szemüveget, megszűnhet ez a probléma? Azon kívül nem muszáj hordanom?.

Illetve a kancsalság előjöhet intenzivebben is?

Bocsi , ha hülyeségeket írok, de itt legalább megmerem kérdezni. Illetve mivel sosem kellett ezzel foglalkoznom még minden új nekem és azt sem tudom mi az a + -

2020. júl. 23. 13:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha + akkor közelre nem látsz jól, ha - akkor távolra.
2020. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1-es válaszoló vagyok. Ha tényleg távollátásod van ,akkor az nem fog megszűnni . Ilyen fiatalon nem létezik olvasószemüveg,csak állandó ,persze azt te döntöd el,hordod-e mindig.


A pluszos dioptriát viselőknél (távollátás) túl rövid a szemtengely , a rövidlátóké ( mínuszos dioptria) pedig túl hosszú.


4/4 valahol igazat mond,valahol nem : a távollátók se közelre ,se távolra nem látnak alapvetően jól,de képes alkalmazkodni a szem ,a távolba jobban,közelre kevésbé . Egy bizonyos dioptria felett pedig távolra is homályosan látsz,ezt saját tapasztalat alapján mondhatom.


Van az öregkori távollátás , ezt nem a szemtengely rendellenes hossza,vagy a szemlencse rendellenes domborulata,hanem a szemlencse "öregedése" okozza,nem képes már kellően alkalmazkodni.

Így fordulhat elő olyan,hogy pl édesanyám állandó szemüvege +2.5 dioptria körül van,az olvasószemüvege pedig jóval erősebb,4 körüli .

2020. júl. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én a télen voltam egy rutin vizsgálaton, ott azt mondták egyik szemem gyengébb csak , de még nem írnának fel szemüveget emiatt. Annyit tanácsoltak, hogy ha úgy erzem megerőltettem, akkor nézzek 1 percig távolra, úgy pihentessem.

Létezik, hogy azóta jelentősen romlott?

Egyébként szerintem távolra nagyon jól látok, a teszten is ez jött ki és úgy is érzékelem.

Ha majd a munkám során fogom viselni, amikor közelről kell neznem sok ideig, de amúgy napközben nem, az befolyásolni fogja a szemem?

Egy barátnőm azt mondta, hogy mióta hordja a szemüveget romlott a látása .mármint szemüveggel jó, de ha leveszi akkor rosszabb mint a szemüveg előtti időszakban.

2020. júl. 25. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!