Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Más is szenved aki számítógépe...

Más is szenved aki számítógépen dolgozik?

Figyelt kérdés
Hogy tartjátok életben a szemetek?
2020. aug. 6. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő fényerőbeállítással, megfelelő távolsággal a monitortól. Matt kijelzőt használok, nem tükröződik. Ha belesüt a nap, behúzom a függönyt. Szabadidőmben igyekszem keveset nézni a képernyőt. Nem csak a képernyő világít a szobában, ha felnézek, tudok máshova is nézni, változtatni a szemem fókusztávolságát. És igyekszem tényleg gyakran felnézni.


Nekem inkább a túl sok ücsörgés a kritikus. Azon azzal próbálok segíteni, hogy amikor pár percet várnom kell, mert mondjuk fordul a kód, töltődik egy nagyobb weboldal stb., akkor tornázom kicsit a székben.

2020. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1


Az a baj, hogy nekem meg a hobbijaim pont ülő hobbik: sorozatnézés, játszás, netezés.


Persze edzeni is szeretek járni, de az csak heti max 6 óra.

2020. aug. 6. 10:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát, akkor vagy másik hobbit választasz, vagy másik munkát. Vagy futópados asztalt veszel (de az csak a hátadon segít, a szemednek ugyanolyan rossz). Vagy tűröd, hogy rossz a szemednek/hátadnak.
2020. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szemüveges vagyok, elvileg van rajta valami szűrő amitől jobb.

Plusz időnként felkelek, nézek messzebbre/közelebbre, figyelek hogy normális fényviszonyok legyenek, stb. Semmi baja a szemeimnek.

2020. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Hagyjuk már ezt a szűrő dolgot, egyrészt plecebo, másrészt, ha nem az lenne se segítene azon, hogy közelre kell fókuszálni.
2020. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5

Nem tudom milyen elven működik, csak azt tudom hogy szemüveg előtt mindig fájt a szemem meg a fejem, mióta hordom azóta meg soha.

2020. aug. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Nehezen. Folyamatosan romlik.

Mindig leveszem a fényerősséget, a betűméretet nagyra állítom, nem nézem túl közelről a kijelzőt, a szemüveget általában viselem.

2020. aug. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 VZ2 ***** válasza:

"4/7 anonim ***** válasza: Szemüveges vagyok .... Semmi baja a szemeimnek."


Aha, ezért vagy szemüveges mert semmi baja. :D

2020. aug. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8: az örökletes rövidlátás nem a gépezéstől alakul ki. A szüleim is rövidlátók, iskoláskoruk óta szemüvegük van, pedig akkor még szó se volt számítógépről. Nekem is kb. 14 évesen lett, akkoriban még nem valami sokat számítógépeztem. A testvéreimre ugyanez igaz.
2020. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8

Természetesen fájdalomérzetre értettem, hogy "semmi baja", azt hittem egyértelmű.

2020. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!