Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveges lettem ès nem...

Szemüveges lettem ès nem bírom, ti hogyan szoktátok meg?

Figyelt kérdés

Sosem gondoltam volna ,hogy gondok lesznek a szememmel,mindig olyan jól láttam. Aztán egy ideje eszrevettem, hogy megfajdul a fejem, ha sokat koncentrálok. Munkából adódóan sokat kell néznem és koncentrálnom közelre, pár hete már ez is nehéz volt. Innen már egyértelmű volt , hogy kelleni fog szemüveg.

Elmentünk egy optikába,belenéztem abba a gépbe,sokat nem értek hozzá. Majd ebből azt mondta, hogy kelleni fog egy +0.25ös szemuveg. Felpróbáltam egy párat,majd a kb 6. Állt a legjobban és az maradt. Legalábbis ott tetszett. Aztán tegnap ahogy átvettem s itthon felprobaltam elkezdtem a sirást is. Egyáltalán nem tetszik hogy áll rajtam, pedig a családom szerint nagyon jó. Vastagabb,fekete keretes s az alsó része kerek. Folyton Betti, a csúnya lány jut eszembe róla, pedig azt hittem divatos,előnyös.

Utálom magam vele és nem tudom mit tegyek. Elég drága volt, most nincs pénzem másra. Folyton visszatukrozi a fényt, normális képet nem tudok vele készíteni és szerintem bamba fejem van vele. Mint azokon az előtte-utána képeken amikor szemüveg s fogszabalyzo nélkül nézett ki jól a lány.:))

Privatban küldök kepet is , ha mondanatok véleményt esetleg. Nem tudom milyen fazon állna jobban. Amúgy nem kellett volna több vizsgálatot végezzen az orvos? 23n


2020. aug. 8. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A vastag fekete keret senkinek sem áll jól, nem is értem, hogy lehet így elbolondítani egy egész világot. De a 0,25 olyan gyenge dioptria, hogy tulajdonképpen nem is kéne. (Ne küldj privát képet, nem kérem.)
2020. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor minek írták fel nekem?! Amúgy ezzel jobb, nem fájdul meg a fejem ha dolgozom, viszont munkán kívül nem hordom és ilyenkor is elfárad a szemem pedig csak az általános dolgokat végzem(főzés, takarítás és kevés vezetès). Szoval nem ertem az egeszet..
2020. aug. 8. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Melyik optikában csináltattad? Nekem eddig 3szemüvegem volt, évek óta egész nap használnom kell.
2020. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Erdèlyben èlek és itt csinaltattam.

Neked belecsepegtettek valamit a szemedbe,hogy úgy vizsgálja meg? Nekem nem ès félek,hogy az a gép nem volt elegendő.

Közelre jól làtok ezzel, nem erőltetem a szemem,viszont távolabb már sokkal homalyosabb,mint szemüveg nélkül..

2020. aug. 8. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
A csepegtetés változó, van szemész aki alkalmazza és van aki nem. Nyugodj meg, jól mérték be a szemed. Meg kell hogy szokd a használatát. Küldhetsz képet ha gondolod :) #3-as vagyok.
2020. aug. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Azért írták fel mert mindenkinek felírják akinek minimális eltérés van a szemén.(üzlet van benne) Nekem 1 dioptriám van gyerekkorom óta. Nem bírom a szemüveget ezért nem is viselem, és semmit nem romlott.Szemtornával jól karbantartható.Az a minimális dioptria ami neked van az szinte nulla.Nem kell hordanod .Már bocsánat ha ezt írom de kissé átvertek..mert annyira kicsi a szám hogy annak aki felírta mérlegelnie kellett volna, és nem egyből egy drágát csinálni, hanem pl alaplencsével és valami alap kerettel otthoni próbahasználatot előírni.Ráadásul a plusszosoknak nem is szükséges folyamatosan viselni a szemüveget, pláne ha 1,5 dipotria alatt van
2020. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!