Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A jobb szemem -1,25ös, a bal...

A jobb szemem -1,25ös, a bal -0,75ös. Szerintetek szemüvegem hordjam mindig, utcára is?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy tovább romoljon.

Elegendő csak vezetéskor, olvasáskor, telefonozáskor és otthon hordanom?

19/L



2020. szept. 21. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Hordd, ha nem látsz. Vezetéshez, filmnézéshez
2020. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Akkor hord amikor úgy érzés hordanod kell. Vezetéshez mindenkepp. Amúgy nekem is hasonló és nélküle igencsak szarul latok.
2020. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

0,5 folott mar hordani KELL!

Megszoktad a homalyossagot, ezert nem igenyled. De ha elkezdened rendesen hordani, meglepodnel utana ha leveszed mennyire "vaksi" voltal elotte

Arrol nem beszelve, hogy anelkul tovabb fog romolni.

En most -1 nel tartok, mindig hordom es jelentos a kulonbseg ha leveszem...meglepodok magam is

Else tudom kepzelni akik 4-5-6 dioptriasok, hogy birjak akar csak par percig is szemuveg nelkul.

2020. szept. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Én is -1-es vagyok és teljesen nyominak érzem magam nélküle. El se tudom képzelni hogy valakiben felmerül, hogy utcára ne hordja.


Azon mondjuk jót nevettem, hogy olvasáshoz és telefonozáshoz akarod leginkább hordani, mivel pont ez a két dolog az, amihez a -1-es szemüveg igazán nem is kell. Totál fogalmatlannak tűnsz. Azért nem akarod hordani, mert nem tetszik? És cserébe amikor nem lát senki, otthon olvasgatva, akkor szeretnéd hordani, hogy a Mikulás ne írja be a fekete pontot?

2020. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4es, igen, fogalmatlan vagyok, örülj neki, hogy te mindenben tökéletes vagy!

És ha azért nem akarom hordani, akkor mi van? Nem hinném, hogy bármi közöd van hozzá. Szerinted a kontaktlencsések 99%a miért nem a szemüveget hordja? ;)

2020. szept. 21. 17:26
 6/9 A kérdező kommentje:
Többieknek pedig köszönöm, hogy normális hangnemben válaszoltak, nem csúfságot űzve a kérdésemből!
2020. szept. 21. 17:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy megbántottalak. Válts ki kontaktlencsét akkor. Nyilván te is látod, hogy ég és föld a különbség szemüveggel és anélkül. Ha a szemüveget szégyellőségből nem hordanád az utcán, akkor kontaktlencse kell, ez van.
2020. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Közelre totál felesleges, a rosszabb szemeddel is 80 centiig tökéletes a látásod.

Az természetesen hülyeség, hogy nem viselve romlik, semmi összefüggés. A helyzet viszont az, hogy ha nagyon sokat hordod, nagyon hozzászokik a szem és az agy és ezért levéve már rosszabb lesz, mint előtte volt. Ezért áradozik a 3-as, 4-es, csak közben azt nem vették észre, hogy korábban jobban láttak szemüveg nélkül, mint most. Úgyhogy minél kevesebbet viseld, gondolom, ha nem muszáj nem akarsz szemüvegben sportolni, úszni miegymás.

2020. szept. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Az agy nem a szemüveghez szokik hozzá, hanem a tiszta képhez és nagy mennyiségű vizuális információ feldolgozásához. Tehát ahhoz az állapothoz, aminek normális esetben, jó látással fent kéne állnia.


A kommented kb azzal egyenértékű, hogy ne egyél túl sok friss zöldséget és változatos húsokat, halakat, mert hozzászoksz, és a löncshúsos zsömle nem fog többé úgy ízleni mint rég.

2020. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!