Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért kell a szemcseppet...

Miért kell a szemcseppet szigorúan még 7 napig használni?

Figyelt kérdés
Már egy hete, 5X1 csepp antibiotikumos (szteroidos) szemcseppet írt fel a szemész kötőhártya gyulladásra. Miért kell még 7 napig 3X1 csepegtetni? Én ezt sokallom, mert rég meggyógyult a szemem.

2020. okt. 4. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Azért, mert az antibiotikumot végig kell szedni. Nem szabad megszakítani akkor sem, ha már nincs semmi bajod avgy sokkal jobban érzed magad.


Nyugodtan nézz utána, hogy mi az oka annak, hogy végig kell szedni.

2020. okt. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csepegtesd végig. Nekem is volt kötőhártya gyulladasom. Az orvos mondta hogy átterjedhet a másikra is ha nem múlik ez teljesen.
2020. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az orvos mondta, aki 11 évig tanulta ezt, plusz pár tíz év tapasztalat. De ha te jobban tudod, hagyd abba nyugodtan.
2020. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3/3 anonim Rezidens a szemészorvos és már 2 hete /14 napja/ csepegtetem. Még 7 nap az pont 3 hét. Na ezt nem értem.
2020. okt. 4. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Idő előtti abbahagyás egyenlő a rezisztens baktériumtenyészet kockáztatásával.
2020. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!