Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kezdő kontaklencsés vagyok.Bem...

Kezdő kontaklencsés vagyok.Bemérettem a szemem és a bal szememre -6.25 a jobbra pedig -6.5 ös lecséket kaptam. Nos ha internetről szeretnék rendelni akkor -6 vagy -6.5öset tudok választani legalább is az oldalakon ezt láttam?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdés,hogy erősebb vagy gyengébb lencsét válasszak-e a jobb oldalra?

2020. okt. 23. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a próbalencséd -6,25-ös, akkor neked is olyat kellene rendelned. Ha az optikus tudott adni -6,25-öst, akkor a neten is fogsz találni abból a fajtából.

Viszont ha mindenképpen a -6 és a -6,5 közül kell választani, akkor -6.

2020. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem jó lencsét akarsz rendelni, ha az optikában kaptál 6,25-t, akor van belöle, ne rendelj másik márkát!
2020. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen fajta lencséről van szó?

Normál, jó minőségű lencse esetén kizárt, hogy 6.25-ös nincs belőle.

2020. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha válaszolnál. Ha ez szemüvegdioptria, akkor kontaktlencsében nem lesz jó. 4 felett már át kell számítani az értékeket, mert közbeszól a fizika.
2020. nov. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A szemüveg 6.5ös mindkét szememen
2020. nov. 5. 06:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de kontaktlencse vizsgálat volt? Lencsét írsz, az lehet kontaktlencse vagy szemüveg lencse is...


Milyen fajta kontaktlencsét kaptál? Volt már egyáltalán lencséd? Vagy csak most netről vennél?

Nem világos.

2020. nov. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor az kontaktlencsében erős lesz. Mindenképpen azt javaslom, hogy optikában próbálj kontaktlencsét, kapsz egy adagot, majd a többit az alapján már lehet olcsón a netről is. Amúgy is ellenőrizni kell réslámpa alatt, hogy megfelelő-e a kontaktlencse görbülete. Egyes optikák átmárkázott termékeket árulnak, de a leírás alapján beazonosítható, hogy melyik az eredeti.
2020. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!