Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után lehet...

Lézeres szemműtét után lehet küzdősportolni? Vagy sérülékenyebb lesz utána a szem? Illetve súlyt emelni mennyi idő után lehet?

Figyelt kérdés

2020. okt. 24. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Altalanosan 1 het, kuzdosport eseten 1 honap a pihenes ideje.
2020. okt. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sulyt emelni legalabb 3 nap, de inkabb 7 nap pihenes utan lehet.
2020. okt. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az nem hosszú, köszi
2020. okt. 24. 00:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Szivesen, jo edzest.
2020. okt. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amíg aktívan sportoltam nem lehetett megcsináltatni.Pont a súlyzózások miatt. Igaz nekem -7.5Dpom volt. A fejre történő esetleges ütések miatt pedig állandóan ott volt a vakulás kockázata a sportkórház szemésze szerint a keskenyebb szaruhártya miatt.ugye ebből szednek vissza a korrekciónál.(a magas dioptria miatt 2x akart végleg eltiltani..)

Megcsinálták 4évig szuper volt most 7.évnél -o.75Dpo és ráadàsul cilinderes, de megérte.

2020. okt. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hogyhogy nem lehet sport miatt?

Én pont hogy a sport miatt akarom megcsináltatni.

-4 es szemmel nem engednek versenyezni.. Ezért akarom megműtetni

2020. okt. 24. 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:
A retina – ahol az éles kép keletkezik – egy nagyon vékony hártya, amely megnyúlt szemgolyónál a széli részeken elvékonyodhat. A retina szakadásából eredő retinaleválás a veszélyes ezért akarnak eltiltani a sportorvosok. A rövidlátás szövődményei azonban nem közvetlenül függnek össze a dioptria értékével, előfordulhatnak -4 dioptria esetén is. Dokitól kérdezt meg. Én polóztam, de nyilván minden sport más. Aki azt írta 3 nap után emelt, na annak tuti nem volt műtve a szeme. A 3 napon a sötét szobában fekszel és vinnyogsz a fájdalomtól. Olyan, mintha folyamatosan homok lenne a szemedben és akár mit csinálsz nem javul
2020. okt. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes olvasgatni, hetes: [link]
2020. okt. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 ha jól értem te élsportoló vagy, aki rendszeresen végez súlyzós edzéseket a meglévő edzései mellett és mellette magas dioptriás szeme volt, majd megcsináltatta a szemét és azonnal 3. nap munkába állt. És ezt az orvosok jó szemmel nézték?

Nekem az nem élsportoló, akinek belefér egy hónap kihagyàs, de az sem, aki ekkorát kockáztat.

2020. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!