Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sötétített lencsét megyek...

Sötétített lencsét megyek csináltatni Ofotértba.Fényérzékenységre melyik szín ajánlott?Monitor,Tv és neonfény miatt is?

Figyelt kérdés
Milyet használtok?Ha esetleg kell?A szemészeten ajánlották.

2020. nov. 4. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább fényre sötétedőt csináltass.
2020. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szemész azt mondta sötétítessem be.A benti lámpa fények.Tv is nagyon zavar.Napra sötétedőm van,de ezekre mit sem ér.
2020. nov. 4. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:

A fényre sötétedő lencse teljesen más mint a digitális eszközök fényétől való védelmet szolgáló relax, tükröződésmentes lencse. A kettőt lehet együtt kérni (plusz még a párataszító, portaszító, nehezebben kopó védőréteget is - ezek mind dobnak az áron).

Az előbbi a szabadban vagy bárhol ahol napfény/UV sugárzás van, besötétedik szürkés vagy barnás árnyalatban, mint egy napszemüveg, de alapvetően átlátszó az üveg (lakásban, vagy ha már lement a nap pl). A szín nem jelent semmit igaziból, csak a hatás más. Alapvetően a barnát ajánlják, ha az nem konfortos, akkor lehet a feketét próbálni. Mindkettőt megnézheted, ízlés alapján is lehet választani. Tök jó és hasznos, csak számíts rá, hogy bár neked nem tűnik fel, szinte mindig sötét lesz kívülről nézve az üveg a szabadban (fotókon sztem elég béna). Két opció van, olyan amelyik általánosan az erős fényre sötétedik (ez pl. kocsiban, is sötétedik, hiába a szélvédő UV-szűrős), és olyan ami csak az UV sugarakra sötétedik. Egy sima monitortól vagy beltéri világítástól egyik se fog sötétedni, max ha a monitor mögött van egy nagyon világos ablak (nekem az irodában fényes nappal, ha nincs lehúzva a redőny, be szokott, időjárástól függően). Ebben az esetben tükröződésmentes és relax verziót érdemes kérni, azzal tudod valamelyest csökkenteni a kellemetlen extra fényhatást.


Nekem fullos lencséim vannak 3 éve, most cserélem éppen, ugyanolyanra (tényleg elégedett vagyok, szinte sose fáj a szemem, csak akkor ha távolra kell nézzek sokáig). Ugyanis távollátó vagyok, úgy van kialakítva a lencse, hogy könnyen átálljon a szem a füzet/könyv/monitor/2 m tartományban, távoli nagy fényes képernyőket, TVn a betűket jobban látom szemüveg nélkül (ez csak ennél a szemüvegnél jött elő a speciális lencsekialakítás miatt szerintem). Nonstop hordom, így ennyit tartott ki a lencse. Majdnem egy havi nettó minimálbérbe került (igaz, drágább kerettel, mert csak az tetszett a kínálatból, és napi 16 órát hordom, úgyhogy nem mindegy a külcsín).


Tudsz valamennyit spórolni, ha a munkáltató fizet valamennyit belőle vagy van egészségpénztárad. Érdemes ezeknek utánajárni a munkáltatónál, hogy jár-e visszatérítés, ha igen milyen feltételekkel, hogyan kell kérni a számlát, stb., még mielőtt elmész szemüveget rendelni, mert már az előleg fizetésekor fel kell tüntetni a számlán a cég nevét, adószámát stb. EP esetén szintén, pénztártól függően más-más az elszámolási mód.

2020. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor lehet napszemüvegre gondolt eleve, vagy olyasmire. De minden esetre, ha eddig nem volt szemüveged akkor lehet már egy sima tükröződésmentes nem sötét lencsés is elég az érzet javulásához. A számítógép/monitortól védő réteg már kb minden lencsén rajta van, mert mindenki gépezik. :D De azt kérd mindenképpen.
2020. nov. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van szemüvegem.Úgy olvastam,hogy dioptrias napszemcsi is van.Olyat is lattam valaki,akinek csak a szemüvege háromnegyede volt sötét.Olyat is láttam,hogy valakinek sárga napszemcsis szemüveget hordott állandóan.Vsak azèrt kérdeztem,hátha valaki hasonló cipöben járt,mint èn.Kinti,betnti fèny,is nagyon zavar.Nap,monitor,rendes villany,este a tv.
2020. nov. 4. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!