Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencsehasználatnak...

A kontaktlencsehasználatnak lehetnek következményei?

Figyelt kérdés
Lágylencsét használok már 6 éve, de reggeltől késő estig rajtam van.Lehet ennek olyan következménye, hogy egy idő után nem horhatok lencsét és műteni sem lehet?Nyárra tervezem a műtétet.
2007. dec. 17. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
A barátnőm már kb12 éve használ lencsét. (lehet, hogy több) Tavaly műtötték a szemét és azóta nincs semmi gondja. Azért szerintem kérdezz meg egy illetékes orvost!
2007. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

miért aggódsz előre ami még meg sem történt?

nem ártana pihentetni a lencse hordást, mert szaruréteg képződik egy idő után és akkor a lencse hordása korlátozott...de a műtéttel a nyárig sztem nincs mitől aggódni...forditsd inkább az élet napos oldalára a figyelmedet

2007. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kereken 10 éve hordok kontaktlencsét. Lágyat.

Ami következmény eddig nálam volt az annyi volt, hogy azt mondták a 3 havonta esedékes rutinvizsgálaton, hogy oxigénhiányos kicsit a szemem, mert eléggé látszanak az erek. Azt javasolták, hogy kicsit hordjam kevesebbet a lencsét, akkor megoldódik. Csináltattam két szemüveget, egy simát és egy olyan sötétet, hogy napszemüvegnek látszik. Így sokszor ezeket hordom, és pihentetem a szememet. Azóta nincs oxigénhiányos gondom, amióta heti 2-3 alkalommal mellőzöm a lencsét. Vagy azt is lehet csinálni, hogy naponta nincs bent 8 órát csak 4-et, 5-öt. Aztán nekem ajánlottak és be is vált az Air Optix (remélem jól írom:)) ami komondottan sok levegőt enged át, hogy "lélegezzen" a szaruhártya.

Tehát, ha odafigyelsz a sterilitásra és arra, hogy a szemedet pihentetsd, akkor baj nem lehet. Olyat hallottam már, akit eltiltottak a lencséktől, mert nagyon túlhordta őket, de ennek elejét lehet venni a fentiekkel.


A műtétről viszont az a véleményem, hogy állítólag idősebb korban újra megjavul a szem. A műtéteknek még nincs több tíz éves tapasztalata, tehát nem tudni, hogy a műtött szem mit fog csinálni mondjuk 30 év múlva.

Én is kacérkodtam vele, de aztán inkább elvetettem a gondolatot. Nem vállalom be a kockázatot és az "ismeretlen jövőt"

2008. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az előző hozzászólóhoz lenne egy kérdésem: neked elmúltak az erek az oxigénhiány megszűntével? Mert sajnos enyhén ereződött a szemem és gyanítom, hogy nekem is oxigénhiányos, mostanában inkább szemüveget hordok, max csak pár órára teszem be a lencsét.


Válasz a kérdésre: nagyon vigyázz, hogy ne hordd túl a lencsét, ami nemcsak azt jelenti, hogy a havit egy hónapnál többet hordod, hanem azt is, hogy a napi hordási időt túlléped. Ez lágy lencséknél 10-12 óra, ezután ajánlatos kivenni. A legkorszerűbb, ún. "lélegző" szilikon-hidrogél lencsék lennének neked a legoptimálisabbak, amiket akár 18 órán át is lehet hordani. Az Air Optix is ilyen. Ha túlhordod, vagy elalszol bennük, akkor a szaruhártyád eresedni fog az oxigénhiánytól, ami mindenképp lencseeltiltást eredményez. Az oxigénhiány kezdeti tünetei a kötőhártya eresedése, ilyenkor, ahogy az előző hozzászóló is írta, ritkábban kellene lencsét hordani. A szemműtét ezek ellenére lehetséges.

2008. júl. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!