Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet a baja a szememnek?

Mi lehet a baja a szememnek?

Figyelt kérdés

Kb egy hete nagyon homályosan látok középtávra és távolra.

Régóta rövidlátó vagyok fénytörési hiba miatt, de elég gyenge szemüvegem van, amit nem hordok mindig. Eddig nem volt rá nagy szükségem, mindent elvégeztem nélküle. Kb csak vezetéskor/autóban van rajtam. -1 dioptriás.

Szemüvegben nem látok homályosan, csak nélküle. 29 éves vagyok, elvileg nem romolhat a rövidlátásom, szemészeten azt mondták, ez a felnőttkorral megáll, és nekem már 15 éves korom óta nem romlik.

Hirtelen állt be ez a homályos látás, kb 30-40 cm-re látok tisztán, de már a monitorhoz is oda kell hajolnom, hogy ezt leírjam. A messzebb lévő tv-t, bútorokat is alig látom, mintha hirtelen kb -3 dioptriára romlott volna a szemem, és a homályos tartomány is sokkal közelebb kezdődik. Már takarítani sem egyszerű, mert a padlót nem látom rendesen.

Mitől állhatott be ilyen hirtelen a homályos látás? Sokat ülök gép előtt, azt gondoltam, csak száraz lehet a szemem, de műkönny sem segít. Sem az alvás, reggeltől estig ilyen.


2020. nov. 17. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz mondjuk!

A szemed nem egy gyakori kérdésekre való dolog, hogy itt kapj rá valami csoda választ. Minél előbb elmész szemészetre, annál hamarabb segítenek.

2020. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azonnal menj orvoshoz. Hirtelen drasztikus változás a látásban lehet valami nagyon komoly dolog is. Ha felhívsz egy szakorvost, akár tb ellátásost is, azt fogja mondani, hogy irány a kivizsgálás most, rögtön kapsz időpontot.
2020. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért vártam kb egy hetet, mielőtt orvoshoz rohangálok, mert a városban csak hetekre előre lehet időpontot kapni (nem is szívesen megyek el a vírushelyzetre tekintettel), és volt már, hogy sima fáradtságtól így láttam... de most nem múlik.

Egyébként érdekes, hogy a szemüveg megoldja.

2020. nov. 17. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű kontrollra persze annyi a várakozási idő, amennyi. De ha elmeséled a problémát, azt fogják kérdezni, hogy mára kérsz időpontot vagy holnapra.
2020. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok ezen vitatkozni, de volt már fertőzésem, akkor is 2 hétre akartak időpontot adni. :(
2020. nov. 17. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!