Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Enyhe rövidlátásnál kell már...

Enyhe rövidlátásnál kell már szemüveget hordani?

Figyelt kérdés
-0.5 és -1-esre mérték a szememet. A munkámból adódoan egész nap számítógép előtt dolgozom. Ilyenkor érdemes szemüveget hordani vagy nem? Nem tudom melyik a jobb ha hozzászokik a szemem a szemüveghez vagy ha nem. Valakinek tapasztalat? Nem szeretném továbbrontani a szememet de nem tudom melyik lenne jobb.:/ mert alapbol nem zavar és jol látok csak annyi hogy munka után néha esténként fáj a szemem de az sem mindig.
2020. nov. 29. 19:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyénenként változik. Van, akit zavar, és hordja. Van, akit nem.
2020. nov. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Milyen messze van a munkahelyen a monitor a szemedtől? Jól van beállítva a fényereje? Én pont egy ablak mellett dolgozom, és naponta 3x kell korrigálnom a fényerőt, mert változik a napsütés erőssége. Tartasz legalább óránként kis szünetet, mikor más távolságra fókuszálsz, átmozgatod a nyakad is? Én inkább ezeket gyanítanám a szemfájás mögött.


A szemüvegre nekem azt mondta az orvos, mikor még csak -1 körülit írt fel, hogy mindegy, hogy hordom-e, csináljam ahogy jól esik. Nem ezen múlik, hogy romlik-e a látásom, és szerinte még romlani fog kicsit, amíg növésben vagyok.

2020. nov. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha el tudod olvasni a valaszom akkor nem kell. Ha meg nem tudod elolvasni akkor úgyis mindegy mert nem fogod tudni mit írok.
2020. nov. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Körülbelül karnyújtásnyi távolságra van a monitor. Én is ablak mellett dolgozom sokszor engem is zavar ha süt a nap és nem látom rendesen a képernyőt. Napközben nem zavar és nem is fáj a szemem inkább csak munka után, ezért is nem tudom hogy hordjam-e szemüveget vagy sem.
2020. nov. 29. 19:52
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem vizsgáld meg tudományosan. Két hétig hordd, aztán két hétig ne, és minden este 5-ös skálán értékeld, hogy mennyire fáj a szemed. Szerintem nem a szemüvegtől fog függeni, de így kiderül. Fontos, hogy fölírd, fejben nem lehet jól számolni, úgy részrehajló lesz az ember.
2020. nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen valószínű az lesz hogy kipróbálom és majd kiderül hogy jobb, szemüveggel vagy anélkül.
2020. nov. 29. 20:06
 7/16 anonim ***** válasza:
Inkább ne. Túlzottan hozzászokik az agy és levéve rosszabb a látásérzet, mint korábban.
2020. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is attól félek hogy hozzászokik es rosszabb lesz,de attól is tartok hogy ha nem hordom akkor meg azért romlik tovább.. tanácstalan vagyok teljesen. Tetettem rá kékfény szűrőt is a sok sz.gép használat miatt hátha az is segít de nem tudom mi lenne a jó a szememnek.
2020. nov. 29. 21:29
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A szemüveg hordása vagy nem hordása semmit nem befolyásol a szem romlásában.

A kékfényszűrő meg felesleges volt, a monitoron ingyen és sokkal pontosabban be lehet állítani.

2020. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Látod, nem látod? Na látod.

A kékszűrő parasztvakítás. Azért jó mert onnantól pont olyan sárgásan fogsz látni mindent, mint szürkehályogos műtét előtt. Papírlapot is. Optikusmaffia lehúzása. De majd szépen hozzászoksz... :) Nem, direkt nem tájékoztatnak arról, hogy csak a monitor színhőmérsékletét kellene talán helyesen beállítani, vgagy egyszerűen megnyomni rajta a bluescreen gombot, vagy csak az f.lux programot használni ami napszaktól függően automatikusan állítja. Nem, AZ nem az érdekük.

2020. nov. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!