Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől mozoghat néha önkéntelen...

Mitől mozoghat néha önkéntelenül a szemgolyóm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elmúlt hetekben szinte minden nap legalább 1-szer, 2-szer előfordul, hogy a szemem önkéntelenül "ráng" egyet. Itt nem a szemhéj tikkelésére gondolok (bár az is rendszeresen előfordul), hanem ilyenkor hirtelen mindkét szememmel önkéntelenül balra nézek egy fél pillanatra, aztán visszaáll abba a pozícióba, amiben volt előtte. Nem volt még ilyen soha velem, csak az elmúlt hetekben történik meg napi rendszerességgel. Ezzel megéri elmenni szemészetre? Esetleg valamelyikőtökkel történt hasonló?

2020. dec. 7. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem egy különösebb betegség,Nem is tudnak vele mit kezdeni.

Orvosi vizsgálatoknál azért közöld a dokival,neked ilyen is van .

Az ilyen más betegségekre is utalhat,pl 1 rosszul létnél.

Nem árt felirni,okmányaid mellé tenni. Én is ezt teszem.

Az enyém születés óta van.

2020. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Szemteke rezgés ( nystagmus). Alapvetően neurológiai kórképeknél tünet,de ha nincs betegséged is előfordulhat pl.rossz szem esetén ha egy pontba fókuszálsz ( fixációs nystagmus). Nekem is van néha, főleg ha keveset aludtam és én beszéltem erről neurológussal.
2020. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!