Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg annyira veszélyesek...

Tényleg annyira veszélyesek az építőipari anyagok?

Figyelt kérdés
A legtöbb építőipari anyag égetett mész lévén erősen lúgos, ezért többségükön rajta van, hogy maró és súlyos szemkárosodást okoz. Tekintve, hogy a levegőből por formájában, hajról, ruháról, szemüvegről így is-úgy is kerül minimális mennyiség a bőrre, ill. a szembe, fennáll ilyen esetekben is bármilyen veszély hosszabb távon, vagy csak akkor, ha direktben a szembe fröccsen pl. az anyag.

2021. jan. 13. 02:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A mész akkor veszélyes, maikor oltod, az oltott mészbe nem nyúlunk, szemüveget viselünk.
2021. jan. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A folyekomy dolgok igen
2021. jan. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%

Ennyiből a tégla is veszélyes, hiszen a fejedre eshet. De sisakban nem lesz bajod.

Tehát védőfelszerelés kérdése, hogy veszélyes-e.

2021. jan. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Persze, hogy veszèlyes! . Egy festô volt nállam, mert a régi beázás nyomát kellett eltûntettni. A festô nem használt vèdôszemûveget, a plafonról beleesett a szemèbe a festèk, allig látott kimenni a fûrdôszobába kimosni a festèjet a szemèbôl. 1 hónapig volt beteg, azt hitte hogy meg fog vakulni. Szerencsère megúszta!
2021. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szeretlek
2021. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is, de ez hogy jön ide?
2021. jan. 15. 20:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Volt burkoló nálunk, aki mesélte, hogy egy ilyen fürdőszoba burkolás után három napig a felesége eteti, mert annyira fáj az ujja, lemarja a mész. Ma már látok kesztyűhasználatot. Az a baj, hogy a védőeszközök kényelmetlenek, és ebben az országban nem kötik hozzá az ember agyában a technológiához a használatot. Tehát másodikban tanulom meg, hogyan kell fúrót köszörülni, milyen anyag milyen szög, stb, és negyedikben egy külön tárgyban, hogy szemüveget kötelező viselni a köszörüléshez.

Meg a másik fele, mint például volt a Xylamon meg Xyladecor, az első az alapozó, a második a szép faszín fedőréteg, nem tudom, hogy a 80-as évekbeli megjelenésük óta változtattak-e az összetételen, de azok borzalmas hatású vegyszerek voltak. Alapozni a Xylamonnal alapoztam a nyílászárókat (akkor az volt a menő), de nyitott ablak mellett is kiverte a szám szélét a ragya. Volt építkezőtárs, aki az ablakkeretet belül is xyladecorozta, de én, miután elolvastam a dobozon a szövegeket, erről letettem. :D Ne használjuk állatok óljához, élelmiszertárolóhoz, élővízbe önteni a maradékot tilos, stb. :D Barátom meg elkezdte ecsettel lakkozni a parkettát, az apja húzta ki a lábánál fogva a szobából. :D

2021. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!