Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet kétszer lézeres szemműté...

Lehet kétszer lézeres szemműtéten végezni?

Figyelt kérdés
18 évesen meg szeretném csináltatni a lézeres szemműtétet (ha alkalmas vagyok rá), és ha ezután még romlani fog szemem, akkor lehet majd egy idő után újra műteni?

2021. jan. 13. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

A barátom 16 éves volt, mikor elvégesztek nála egy szemműtétet, igaz neki nem azért volt rá szükség, mert látássérült, hanem azért, mert még az oviban halántékon dobták egy kővel és ennek következtében megsérültek a látó idegek, amitől az egyik szeme azóta is befele fordul.

Neki (és nekem is, mivel szemüveges vagyok, és tervezem megcsináltatni a műtétet) 3 műtétet mondott a szakorvos, amiből egyet a barátomnak meg is csináltak.

Ez attól függ, hogy a szemed mennyire sérült, nekem például a jobb szemüveglencsém 3,5-ös a bal pedig 4-es, így 3 vagy 4 műtét lesz szükséges, attól függ hogy a harmadik műtét mennyire segít.

Ha neked nem annyira vészes, akkor szerintem egy műtét is elég lesz.

Ezt a legjobban egy hozzáértő szakember tudná neked megmondani.

2021. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Többször nem lehet sajnos. De 2.-at még lehet
2021. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szemdoki82 ***** válasza:
85%
A szabály az, hogy egy adott szaruhártya vastagságnál nem mennek sohasem mélyebbre az átalakítással, mert az csökkentené a szaruhártya ellenálló képességét. Tehát ha vastag szaruhártyával indul az első műtét és csak kis dioptriát kezeltek, akkor elvileg akár 3-4 további műtét is lehetne, de erre soha sincs szükség. Ha vékony a kiindulási szaruhártya akkor lehet, hogy csak egy műtét fér be.
2021. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Általában azt szokták javasolni, hogy várj még addig vele, amíg romlik a szemed. Ha jársz rendszeresen szemészetre, nyomon tudod követni, hogy még hajlamos-e romlásra a szemed, és milyen időn belül.
2021. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!