Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik, hogy egy szemüvegnek...

Létezik, hogy egy szemüvegnek a cilinder és a tengely értéke 0?

Figyelt kérdés

Elhagytam a szemüvegem, amit 4 hónappal ezelőtt csináltattam...

Gondoltam nem baj, rendelek interneten egy újat, hogy ne kelljen bemennem optikába és ne kelljen újból órákat várni. Megvan még a friss leletem az optikustól, hogy milyen paraméterű szemüveg szükséges.

Azonban ezen a leleten csak a szemüveg dioptriája van feltüntetve és a PD (pupillatávolság). De sem cilinder, sem tengely értéket nem látok feltüntetve.

A weboldalon ahonnan rendelem azt írják, ha nincs ilyen a papíromon akkor hagyjam az alapértelmezett "nincs" értéket.

Szerintetek ilyen létezik? Megmerjem rendelni a szemüveget vagy menjek el inkább újra az optikába?

Előre is köszönöm annak aki válaszol!



2021. jan. 21. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Fogsort sem rendelsz kivizsgálás nélkül. Az időpontot foglald le, nem kell "órákat"várni. Meg ha igen, a szemed világa fontosabb, maximum nyomogatod a telódat várakozása közben.
2021. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Cilinder nem mindenkinek kell, persze.

De a tengelytávolságra szükségük lenne. Legalábbis nekem minden szemüvegkészítés előtt lemérték az optikában. Az enyém nagyon kicsi, én egy átlagos, mérés nélkül készített szemüveggel semmit sem látnék! És igen, menj el az optikába!

2021. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért nem írjak rá a tengely értéket, hogy ne tudj tökéleteset rendelni ah interneten és kénytelen legyél náluk vásárolni.

A sulinet rajta szokott lenni, ha nincs rajta, nem kell.

2021. jan. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából felhívtam az optikát még mielőtt a kérdést kiírtam, ők mondták, hogy hogyha a leletem frissebb mint fél év akkor nincs szükségem újabb kivizsgálásra, a hölgy javasolta, hogy a weboldalukon létezik ilyen szemüvegrendelés és hogy ott adjam meg a paramétereimet amik a leleten szerepelnek... Gondoltam milyen jó, megrendelem akkor online és akkor azt a procedúrát is megúszom amin ezelőtt átestem...

Aztán felhívtam őket újból amikor elakadtam de csak makogott a hölgy, hogy hát akkor szerinte ne adjak meg cilindert mert az nincs a leleten... Valahogy nem tűnt túl magabiztosnak a válasza...

Lehet jobban járok ha elmegyek egy másik optikába és ott csináltatok újat.

2021. jan. 21. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Megegyszer, a cilinder nem mindenkinek kell, az nem baj hohy nincs a leleten, neked ezek szerint nem kell. A tengely értek kellene, de igazából hacsak nem különösen közel vagy távol állóak a szemeid, a normál érték jó lesz. Én kontaktlencsét hordok, évente párszor kell a szemüveg, én rendeltem egyet átlagos adatokkal az én dioptriammal kemény 20 euróért- optikában 100nal kezdődött volna
2021. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Minden világos
2021. jan. 21. 20:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!