Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet, hogy szemüveg kell?

Lehet, hogy szemüveg kell?

Figyelt kérdés
Egyik szememmel évek óta rosszul látok távolra, de sokáig ez nem zavart, mert a két szememmel rendesen láttam, de mostanába azt veszem észre, hogy már nem látok túl jól távolra a két szememmel együtt sem. Mikor messzire nézek gyakran szédülök és amikor vezetek megfájdul a fejem. Sötétben vezetéskor meg nagyon kell koncentrálnom, hogy lássak. Szüleimnek többször mondtam már, hogy nem látok olyan jól távolra, de nem foglalkoztak vele. Lehetséges, hogy szemüveg kell? Mit mondjak a szüleimnek, hogy elvigyenek megnézetni a szememet?

2021. febr. 1. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szemeszetre nem kell beutaló, fogod magad kérsz négy időpontot és megvizsgálja a szemedet az orvos, nem kell oda szülő sem.

Felállítja a diagnózisát, bemeri a szemedet és megmutatod a szuleidnek, hogy ezt gondolja az orvos.


Csak onnan tudom, mert én is a szüleim nélkül járok orvoshoz.

2021. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
*egy időpontot, nem négyet, bocsi autocorrect xd
2021. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom már nagykorú vagy, vagy majdnem, ha jogosítványod van. Nem kellékek szülők egyetlen orvosi vizsgálathoz sem. A szemedet meg egy optometrista is be tudja merni egy optikában
2021. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég, egész az utolsó sorig azt hittem, hogy egy felnőtt ember vagy. De egy felnőttet nem a szülei visznek orvoshoz! Ha meg rosszul látsz, arra a legelterjedtebb, hogy szemüveget adnak. Akár kérhetsz beutalót a háziorvostól és időpontot foglalsz a szakorvosi rendelőintézetbe, akár időpontot foglalhatsz egy magánorvoshoz, akár besétálhatsz egy útszéli optikushoz ("szemüvegárus") is. Semmihez nem kellenek szülők.
2021. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van jogsid, van autód.. És a szüleid vigyenek el megnézetni a szemed? Ülj be az autóba, menj el egy Ofotértbe, nézesd meg a szemed, és ha úgy van már választhatsz is egy szemüveget! Nem tudom hány éves kortól lehet lerakni a B-s jogsit, de 16 felett az biztos, illene kicsit önállósítani magad! Ne anyuci meg apuci intézzen mindent! :)
2021. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!