Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A havi kontaktlencsét lehet...

A havi kontaktlencsét lehet használni 6-7 hétig is?

Figyelt kérdés
Havi kontaktlencsém van, de mostanában egy csomó nap van amikor nem rakom be, hanem szemüveget húzok inkább. Január 26.-án nyitottam ki a csomagolásából és azóta pl csak 5 napon volt bent. Így lehet akár 6-7 hétig is használni ha csak heti 3-4 nap rakom be átlagban?
2021. febr. 8. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem. 1 hónap az 1 hónap
2021. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Én 5 hétig használtam a havi lencsét éveken át, sohasem volt vele bajom.
2021. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Lehet. Egyébként érezni lehet a kontaktlencsén, hogy mikor érett már meg a cserére.
2021. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem használnám tovább. (De nem értek annyira hozzá, plusz nagyon szabálykövető vagyok.) Viszont a helyedben elgondolkodnék a napi lencsén. Ezt lehet úgy is, hogy veszel abból 60 darabot (vagy amennyi egy ilyen csomagolás, nekem 180 darabos van, de ez ebben a márkában a legnagyobb), a ki nem bontott havit meg felrakod a polcra. Gondolom, a lockdown miatt te is állandóan otthon vagy, ezért viseled kevésbé a lencsét. Majd ha normalizálódik az élet, akkor meg visszatérsz a normál lencsehasználatodhoz.
2021. febr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Attól, hogy más csinálta, és nem lett gond, nem jelenti, hogy jó ötlet. Autópályán is volt aki ment 200-al biztonsági öv nélkül , és nem lett baj. Ettől függetlenül senkinek nem ajánlom. Na ugyanilyen a havi lencsét 6 hétig kordani. Egy hónap az 30 nap.
2021. febr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Nincs is jobb egy igazi jó kis szemgyulladásnál, használd bátran fél évig. Én amúgy napit használok és sokkal kellemesebb érzés újat betenni másnap, mint egy használtat.
2021. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehet használni tovább is, de érzed úgyis, hogyha már nem jó.

Én pl napi sok órát hordom, emiatt van, hogy nem hordom ki az egy hónapot, mert egyszerűen már nem komfortos.

Nyáron, ha nyaralunk, vagy ha vidéken vagyunk rokonoknál, olyankor napi lencsét viszek magammal, mert egyszerűbb - az ilyen hónapokban simán ráhúzom azt a pár napot, ameddig nem hordtam.


Arra viszont figyelj, hogy nem tesz jót neki, ha túl sokáig áll a folyadékban, szóval ha mondjuk csak heti egyszer viseled, akkor érdemes elgondolkodni az egyszerhasználatos lencsén.

2021. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem

A lencse oxigén áteresztése romlik, ha meg akarsz vakulni, akkor hajrá

2021. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem, a havi lencsék esetében a 30 nap az a felbontástól számított 30 napra értendő, nem a használatok számára. Nyilván vannak olyanok is akik 3 hónapig használják, de a lencse használat alapjáraton sem veszélytelen, szóval én semmiképpen sem játszanék a látásommal havi pár száz Ft miatt.
2021. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!