Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Számít bármit ha úgy veszünk...

Számít bármit ha úgy veszünk kontaktlencsét hogy csak annyit tudunk róla hogy pl.-1 es és nem tudjuk se a görbületét se semmit?

Figyelt kérdés
ebből lehet komolyabb probléma?

2021. febr. 16. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Evek ota lencses vagyok, evente jarok ellenorzo vizsgalatra. Ha voltal Te is,

akkor a lapodon biztosan szerepel a gorbulet is. Minden kontaktlencse markanak mas a gorbulete. Anno mikor megallapitottak, hogy minuszos vagyok, kaptam egy Air Optix probalencset, az bevalt, azota azt rendelem, annak 8,6os gorbulete van, kb. 5-6 eve hasznalom es nincs vele problemam :)

2021. febr. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
El kell menned egy maganrendelesre, ahol alaposan megvizsgaljak a szemed, megkapod a gorbuletet, es adnak probalencset. Ha bevalt, az a markaju lencse lesz a Te lencsed.
2021. febr. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Voltam szemészeten és kaptam is lapot de nincs rajta a görbület gondolom mert csak szemüveget próbáltam...de nem hiszem hogy mostanában szeretnék menni szemeszetre viszont szemüveget nem akarok ,de a lencsét nem tudom milyet vegyek ezért is kérdeztem hogy lehet e belőle baj ha nem pont oda való a lencse de számomra kényelmes.
2021. febr. 17. 12:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy optikába látásvizsgálatra és majd az lesz a biztos. Ott megvizsgálnak, és megmondják, hogy mire van szükséged, mit tudnak ajánlani és normálisan meg is mutatják a használatát, kapsz próbalencsét. Nem mindegy sem a görbület, sem a dioptria, sem a lencse fajtája, tehát szerintem nem érdemes csak úgy találomra venni. Sőt, olyan is van, hogy valaki nem hordhat kontaktlencsét.
2021. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi szépen
2021. febr. 18. 12:51
 6/7 anonim ***** válasza:
A szemüveg adatai nem lesznek jók kontaktlencséhez, ahhoz teljesn más dioptria is kell, szóval mindenképpen nézesd meg.
2021. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Feltétlenül nézesd meg, egy rosszul kiválasztott lencse komoly problémákat is okozhat. Vannak bizonyos lencsefajták, amik jók szoktak lenni a legtöbb embernek, de szerintem nem érdemes ezzel játszani. Ha rossz a dioptria, vagy kényelmetlen a lencse, akkor kidobott pénz. Az optikában pedig adnak próbalencsét, alaposan megvizsgálják, hogy megfelelő-e a lencse illeszkedése, és olyan problémákat tárhatnak fel, amelyeket nem feltétlen okoznak kényelmetlenségeket, de a szem betegségeit idézhetik elő.

Menj el optikába.

2021. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!