Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért tikkel a bal szemhéjam?

Miért tikkel a bal szemhéjam?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesít.

Akkor intenzívebb, ha víz éri a bal szemem,de néha attól is megrándul,hogy hozzáérek.

Zöldhályogos vagyok, szemcseppet használok.

Nemrég kezdtem magnéziumot szedni, de már nem szedtem belőle 2-3 hete.

Kell aggódnom??

Pici rángások a bal szemhéjamon,amit tükörben látok is, ha jelentkezik.

20 éves vagyok.

Régebben is volt,hogy tikkelt,de elmúlt 2 héten belül. Most megint újra kezdte


2021. febr. 23. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is 21 éves vagyok, vannak olyan időszakaim amikor nem csak a szememnél, hanem pl a lábamban is “ráng” az ideg. De már 1-2 hónapja lekopogom nem éreztem. Nem tudom mitől függ, azt mondják akkor jelentkezik ha stresszesebb, fáradtabb az ember. Vitaminokat szedj továbbra is, igyál sok vizet. :)
2021. febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magnéziumot és/vagy B6-vitamint ajánlanak, ha gyakran bosszant ez a jelenség. Akár tápl.kieg. formájában, akár tudatosan így válogass össze természetes élelmiszereket (de tudd, hogy a Mg nem mindenből szívódik fel jól). De lehet, hogy egyáltalán nem ez az oka, pl. sokat monitorozol, alváshiány, stressz stb.

Én még a Na, K, Ca-ionok utánpótlására is figyelnék esetedben a Mg-ionon kívül.


Írod: tikkel a szemhéjad: ha önkéntelenül rángatózik, az nem tic. A tic az egy kényszeres pótcselekvés, tkp. szenvedélybetegség (kényszeres rángatózás, hajtekerés, ujjtekerés...).

2021. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a felvilágosítást utolsó!


Közben update: akkor is ráng, ha összeszorítom a szemeim, aztán “kiengedem”.

2021. febr. 23. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!