Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem teljes sötétben ti is egy...

Nem teljes sötétben ti is egy minimálisan szemcsésen láttok? Vagy ez a normális?

Figyelt kérdés
2021. febr. 25. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Nehéz megmondani, hogy mi a normális, mert nem tudjuk, hogy mit látsz. Farkasvakság?
2021. febr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én igen, sajnos így látok. Nem láttam így mindig, 2019 óta van ez. Viszont nappal is másképp látok, mint régen, de félhomályban, sötétben jelentősen rosszabb.

És nem, ez nem normális szerintem.

2021. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Orvosnál te voltál vele?
2021. febr. 25. 20:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, voltam vele szemészeten. De sajnos nem találtak semmi eltérést ami ezt okozhatná.

Legutóbbi alkalommal viszont a doktornő eletroretinográfiai vizsgálatra (ERG) küldött, csak sajnos most a covid miatt nem végeznek ilyen vizsgálatot. Majd erre a vizsgálatra leszek kíváncsi, ha eljutok oda.


Te voltál vele orvosnál? Mióta látsz így, történt valami, ami ezt okozhatta?

2021. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1-2 hónapja kezdtek állandósulni ezek üvegtesti homályok, lehet, hogy az is zavar. Egyébként lehet, hogy csak “bebeszélem” magamnak, így h tudatosan figyelek a látásomra a homályok óta. 1-2 hete kezdem ezt érezni, de nem tudom , hogy tényleg lehet e valami bajom, így én is bejelentkezek azért egy szemészeti vizsgálatra. Olvastam ún. visual snow-ról, de nekem közel sem ilyen “durva”.


[link]

2021. febr. 25. 21:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Sötétben mindenki szemcsésen lát valamennyire. Ha nappal nem, visual snowról szó sem lehet.
2021. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nappal is valamennyire, Pl ha fehér felületre vagy az égre nézek, akkor veszem észre leginkább, pici apró pöttyök “villognak”, mozognak, de nem vészes.
2021. febr. 25. 21:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Az más.
2021. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Kérdező, én is pont így látok, amit az előbb írtál. Fehér felületen, és a kék égen én is látok ilyen villódzó pontokat. Jól megfogalmaztad, ezt olyan nehéz körülírni szerintem. Visul snowról én is olvastam amúgy. Én még szeretnék A-vitamin szintet nézetni, hogy nem-e A-vitamin hiánytól van ez, és farkasvakság van a háttérben.
2021. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A visual snow az olyan szinten zavaró, hogy az ember konkrétan bedepizik tőle. A "minimálisan szemcsés" az eléggé messze van ettől.
2021. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!