Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek, hogyan oldjátok...

Szemüvegesek, hogyan oldjátok azt meg hogy a maszkban ne párásodjon a szemüveg és ne vakuljatok meg?

Figyelt kérdés
Van valami megoldás? Ha mostantól kezdve mindenhol kötelező akkor én ki se mehettek az utcára mert semmit nem látok egyszerűen. Nem értem miért jó ez hogy még utcán is. Aki nem szemüveges annak könnyű.

2021. márc. 6. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Szelepes maszkot hordok, azzal nincs gond mert rendesen zár.
2021. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a maszkot teljesen rászorítom az orromra, aztán ráteszem a szemüveget. Ez általában működik, de nem mindig. Ilyen egyszer használatos maszkokat használok, ezek szerintem jobbak szemüveggel, mint a moshatóak.


Vannak egyébként ilyen párárlanító sprayék szemüvegre, én kettőt is kipróbáltam, de nekem macerás használni, mert én állandóan összetaperolom a szemüvegem, szóval állandóan tisztítani kell, akkor meg újra kéne fújni a lencsét ezzel az anyaggal.

2021. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
páramentesítő heti egyszer, plusz normálisan hordott maszk.
2021. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Én még örülök is a szemüvegnek, mert ha párásodik, akkor tudom, hogy a maszk nem illeszkedik elég jól, akkor meg nem ér semmit. Ha jól illeszkedik, nem párásodik a szemüveg.
2021. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van maszkleszorító, azzal rögzítem a maszkot. Bár most pénteken nem működött sem az utcán, sem a boltban. Kár, hogy ránk, szemüvegesekre nem gondoltak, amikor kiterjesztették a maszkviselést szabad térre is.
2021. márc. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Sehogy, sűrű anyázások közepette botorkálok. Ha rászorítom az orromra azt a k'rva maszkot, akkor még levegőt se kapok, szóval nem gondolok szépeket az ötletgazdáról. Egyébként nem csak mi szopunk, arra se gondolt senki, hogy például a siketeknek semmi esélyük szájról olvasni a szájkosarak miatt. Sebaj, csak az számít, hogy a 104 éves Sanyi bácsi be legyen oltva arra a hátralévő másfél hétre, amit még tartogat számára az élet.
2021. márc. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:
A már elhangzott tanácsokon túl - egy kicsit előre kell tolni a szemüveget az orron. Ha nagyobb a rés, elmúlik a párásodás.
2021. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig úgy, hogy levettem a maszkot, így legalább csak kicsit homályosan látok, de nem párásan. De most vágok bele a kontaktlencsébe, mert már nagyon unom, hogy a maszk megfosztott az éles látástól. Ja,és utcán, ahol senki nincs körülöttem, nem vagyok hajlandó szájkosarat tenni..
2021. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:
0%

Nem szabad abbahagyni a szemüveg hordását, mert a COVID vírus a szemen keresztül is fertőz.

A levegőben levő cseppecskék lerakódnak a szemre. A felesleges könny pedig természetes módon az orrüregbe szokott átvezetődni.

Aki nem szemüveges, annak is érdemes -pl. a boltokban- dioptria nélküli szinezetlen sportszemüveget hordani.

2021. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
🤦🤦🤦🤦🤦
2021. márc. 14. 10:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!