Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A műkönny meddig tart ki?

A műkönny meddig tart ki?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom csak 10 ml változatban kaphatóak a műkönnyek, de ez nekem elég kevésnek tűnik.


Száraz a szemem.


Meddig tart ki egy ilyen műkönny és milyen gyakran kell cseppenteni? A szemész nem adott instrukciókat, csak hogy használjam, ha úgy érzem. Az a baj, hogy nekem nem érződik száraznak a szemem, ez csak úgy mellékesen derült ki egy szemvizsgálat során, így azt sem érzem, hogy mikor kellene cseppenteni.



2021. márc. 16. 19:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés, ami kimaradt. Tükör nélkül ti hogyan cseppentetek? Nekem folyton mellémegy vagy úgy esik a csepp, hogy nem a szem alsó részére és kellemetlen. Azt sem látom, hogy hány cseppet nyomok ki ilyenkor, egy csomószor ázik a szemem tőle.
2021. márc. 16. 19:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt ki kell tapasztalni, de 3-4 alkalommal is lehet cseppenteni egy nap.
2021. márc. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a Refresht használom, az 15 ml.Eléggé problémás a szemem, kontaktlencsét hordok, az orvosom ezt ajánlotta.Próbáltam persze mást is, de maradtam ennél, ez bevált.

Én általában reggel cseppentek és este, érzem,hogy mikor van szükségem rá. Aki számítógép előtt ül annak jobban ajánlott, de napi 1-2 alkalomnál többször szerintem nincs rá szükség.

Mivel reggel-este cseppentek ezért azt fekve teszem, így benne marad a szememben pár pislogás erejéig.

2021. márc. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amugy sajnos van olyan szemcsepp, aminek a csomagolasa folyosabb. Ha nem erzed, hogy faj, eg, feszul a szemed, akkor bizosan nem kell gyakrabban.
2021. márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!