Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi van ha a kontaktlencsének...

Mi van ha a kontaktlencsének rosszak a paraméterei?

Figyelt kérdés

Akarok rendelni kontaktlencsét de a korona miatt nem csinálnak vizsgálatot

a dioptriát tudom de lesz valami bajom ha rossz átmérővel és görbülettel teszek be kontaktlencsét?

csak alkalmi lenne amikor mondjuk süt a nap és napszemüveget húzok

fél napig se lenne bent



2021. márc. 28. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Mármint nem volt még sosem semmilyen lencséd?


Hogy fogod betenni és kivenni?


Milyen dioptriásak a szemeid?

2021. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1 szemüveges vagyok

2 majd utána nézek

3 4,5


de ha veszek napi lencsét és pár óráig hordom attól nem lesz baja a szememnek esetleges kényelmetlenségen kívül?

2021. márc. 28. 14:38
 3/7 A kérdező kommentje:
-4,5*
2021. márc. 28. 15:03
 4/7 anonim ***** válasza:

"a dioptriát tudom"


-4.5 szemüvegdioptriánál nincs garancia rá, hogy jó lesz kontaktlencsében is ez az érték.


"lesz valami bajom ha rossz átmérővel és görbülettel teszek be kontaktlencsét?"


Az átmérő fix, azt nem lehet variálni.


Ha rossz a görbület, akkor vagy nem marad a helyén a lencse vagy rászorul a szemre. Hosszú távon mindegyik károsítja a szaruhártyát, azon túl, hogy viselni is kényelmetlen lesz.

2021. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nem értem az egészet, mert mifelénk ugyanúgy csinálnak vizsgálatot a jelenlegi helyzetben is. Meg kell próbálni máshol.
2021. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
pár hónapja hívtam őket azt mondták januárban ha enyhülni kezd de azóta sem
2021. ápr. 1. 10:19
 7/7 Laylah ***** válasza:
Menj máshová. Egyébként a szemüveg dioptriája általában nem egyezik a lencséével, nekem rosszabb a szemem mint a tiéd és nem csak egy egésszel gyengébb kellett a lencséből, de cilinderre is más volt, mint a szemüveg. Vizsgálat nélkül ne rendelgess, mert több mint valószínű, hogy nem lesz jó.
2021. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!