Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért fáj a fejem?

Anna0806 kérdése:

Miért fáj a fejem?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam fejfájós azonban az utóbbi hónapokban elég gyakran erős fejfájásaim vannak. Szemproblémákra gyanakszunk, mert a látásom sem a régi. Sulis szemvizsgálatnál eddig mindig tökéletesen láttam a számokat az utolsónál azonban már nem ment. Anyukám most kölcsönadta a régi olvasó-szemüvegét, ami kb 0.25 dioptriával rendelkezik, hogy könnyebben menjen a tanulás. Bevált. Mármint sokkal jobban látok vele viszont mikor feltettem szemtájékon erős nyomást éreztem. Szüleim mindketten szemüvegesek, de én nem voltam eddig és nem tudom ez mi lehet. Valaki tudna esetleg segíteni? Mindig tanulás közben fáj a fejem most az online oktatás idején. És az utóbbi hetekben már a szemem is fájt. Ezért kaptam most kölcsön a szemüveget, de nem értem mi a probléma. Miért fáj tőle a fejem?

2021. ápr. 6. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos a látásprobléma okozhat fejfájást, gyakran az az első jele. A sok monitor se tesz jót a szemnek. Gyanús, hogy ebből szemüveg lesz.
2021. ápr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vortrex ***** válasza:

A szemüveg nem egy olyan dolog, amit csak úgy oda lehet adni másnak.

Szemenként eltérő lehet a dioptria értéke, sőt akár cilinderes is lehet a szemed, ami azt jelenti, hogy nem csak egy pontba fókuszálja a fényt, ezért életlen, szellemképes lesz a látásod, amin csak a megfelelő cilinderes korrekciózású szemüveg segít.


A szemed képét az agy igyekszik valahogy korrigálni a tudtodon kívül, minél nehezebb dolga van, annál jobban fájdul meg a fejed és a szemed, ezért nagyon fontos a megfelelő szemüveg használata.

Az is lényeges, hogy a látási feltételek állandóak legyenek, hogy az agyadnak rutinból menjen a képfeldolgozás, mert ha néha hordod, néha nem, akkor mindig a másik állapot fog fejfájást okozni.

2021. ápr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne kölcsönvett szemüvegben legyél, mert még a végén rosszabb lesz, mint egyébként. Menj szemészorvoshoz.
2021. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az olvasószemüveg gyakorlatilag egy nagyítólencse, nem arra való, hogy állandóan abba legyen az ember. Tessék elmenni szemüveget csináltatni.
2021. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!