Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüvegmárkák kék fény, UV...

A szemüvegmárkák kék fény, UV szűrőiben van minőségbeli különbség?

Figyelt kérdés
Például az egyiknél hamarabb lekopik róla a kék fény szűrő réteg vagy eleve kisebb vagy rosszabb mennyiségben tesznek fel rá, erre gondolok. Az biztos, hogy a szemüveg márkák árai között van jelentős különbség, gondolom a minőség is az oka, vagy akkor nem tudom mi. A szemüvegemen van elméletileg kék fény szűrő, de úgy érzem mintha nem segítene.

2021. ápr. 26. 04:05
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

1) legtöbbször a márkát fizeted meg (Hoya, Ziess)

2) egy szemüveget kb 3 évente cserélni kellene. Nem azért mert leköpnak róla a különböző bevonatok, hanem azért, mert a lencse érik/oxidálódik/sárgul. Ez mindegyikre igaz

3) Kékfény szűrő: nekem is van. Pont ugyanolyan könnyen fárad a szemem mint előtte. Elalvásnál sem segít.

2021. ápr. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Kékfény szűrő: nekem is van. Pont ugyanolyan könnyen fárad a szemem mint előtte. Elalvásnál sem segít."


Ok,de itt az a kérdés, a kék fény szűrős szemüvegek között, lehet-e különbség, nem az, ha nincs kék fény szűrő, és ha van, akkor van-e.

2021. ápr. 26. 08:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztosan van különbség. De azt kétlem, hogy éreznéd a különbséget (próbáltam hoyát és zeisst, de nem volt közte különbség.)
2021. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!