Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van fényre sötétedő szemüveget...

Van fényre sötétedő szemüvegetek? Mik a tapasztalatok? Megbántátok?

Figyelt kérdés
A kecskeméti Lukács optikában fogom csináltatni a legújabb változatot. Valaki használja ezt?
2021. máj. 1. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg. Kocsiba kellett volna, de mint később kiderült, nem fényre, hanem UV-re sötédedik, azt meg a kocsi szélvédője kiszűri. Nem működik a kocsiban.
2021. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is besötétedik, amikor egy normál lámpafényes helyiségbe bemész és nem látsz semmit emiatt. És az a védőréteg elég könnyen lekarcolódik, ahol mikrokarcolások lettek ott meg bemegy a fény.

Egyébként ha nagyon szeretnél vannak ilyen szemüvegre csattolhatós napszemüvegek, nekem az jobban bevált és mivel pont olyan alakja volt, mint a szemüvegemnek így nem látszott különösebben rajta.

2021. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van, nekem nagyon jól bevált, én nagyon szeretem. Kocsiban is működik.
2021. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt mondta nekem az optikus, hogy

1) UV fényre sötétedik

2) a mikrokarcok mentén nem lesz világosabb


Kedves kettes: sajnos számomra ez nem opció. Illetve teljesen világos maradt a próba lencse a lámpafényes teremben.


Köszönöm az eddigi beszámolókat.

2021. máj. 1. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem, nekem bevált. Mindig ilyet csinaltatok ha aktuális.

Nekem nagyon érzékeny a fényre a szemem, kis napfenyben is könnyezik.

Kocsiban nem sötétedik.

2021. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerettem. Felül sötétebb volt és pirosas árnyalatú.
2021. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy dioptriás szemüvegre van-e szükséged vagy sem?

Nekem nem kellett dioptria, de nekem SM miatt nagyon bántja a fény a szemem, és az optikus azt javasolta, hogy napszemüveg lencséből ajánlja, mert csak a természetes fényre sötétedik. Végül is nekem egy barnás, ombre hatású -tehát a lenti rész világosabb- vált be.

Persze nem tudom, hogy azóta (10 éve) mennyit változtak a fényre sötétedő lencsék.

2021. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!