Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Magas dioptriánál tényleg nem...

Magas dioptriánál tényleg nem érdemes nagykeretes szemüveget csináltatni?

Figyelt kérdés

-4,25-ös szemem van, amit csináltattam új szemüveg nagyon torzított, széleken homályosan láttam, szédültem benne.

Visszavittem az optikába, hiába állítgatták, nem lett jobb. Most majd beleraknak egy kevésbé vékonyított lencsét, hátha úgy jó lesz, de ha nem, akkor kisebb keretet kell választani. Elállni nem lehet, mert nem hibás teljesítés, a lencsével minden rendben, mondják ők (Vision).

Állítólag az ilyen nagy (?) dioptriánál már természetes dolog, hogy nagy lencsénél a széleken homályos és, hogy torzít. Nekem elég nagy részén homályos volt és zavaróan torzított, szóval ezt megszokni sem lehet és nem hinném, hogy természetes, hogy folyamatosan ki kell tekerjem a nyakamat, mert enyhén sem tudok oldalra vagy lepillantani.


Ha meg tényleg természetes, akkor az elég sok mindent elmond erről a szakterüketről, hogy 2021-ben sem lehet megoldani, hogy a lencse minden részén tisztán lássak.

(A 6 éves, korábbi szemüvegemnek ez nem volt probléma, igaz az kisebb lencséjű.)



2021. máj. 18. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem -9-es a szemem, addig hordtam szemüveget, amíg kb -7-es volt(most már kontaktlencsét, szerintem fontold meg, sokkal jobb!). Nem hiszem, hogy normális dolog lenne, hogy a szélein homályosan látsz. Menj el egy másik optikába is.
2021. máj. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hordok kontaktlencsét, csak szerettem volna egy divatos keretet, ha már romlott a szemem ismét egy fél dioptriát.
2021. máj. 20. 19:16
 3/11 SzabadMakkalSzépAzÉlet ***** válasza:
78%

Nem volt jó a lencséd.

Nekem -18 van és nincs ilyen gondom.

Vagy rosszul mérték be a szemed, vagy rossz lencsét gyártottak neked.

2021. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A lencse minden részén élesen látsz? És nincs zavaró torzítás sem?

Nem értem akkor, mi lehet a baj, az aszférikus lencse elvileg pont, hogy ezt kéne megoldja.

Azóta voltam szemorvosnál is, azt mondta, hogy a dioptria jól lett bemérve, viszont az egyik szememen 0,25-el magasabb cilindert mért be.

2021. máj. 26. 22:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a cilindert nem jól mérik be az inkább szem fáradást meg fejfáját okoz. A széleken homályos kép, meg a szédülés inkább a vékonyított lencse miatt van, legalábbis én ezt tapasztaltam, de ha ez olyan erős, hogy nem tudsz hozzászokni akkor jobb újra bemérni a szemedet és úgy csináltatni szemüveget.

Mínuszos lencse esetén, kb. 3 dioptria felett inkább a kisebb keretek irányába érdemes menni, mert a nagy lencse szélei eléggé megvastagodnak, és akár a műanyag keretből is csúnyán kilóghatnak. A műanyag lencsék egyébként is vastagabbak mint az üveg, ezért vékonyított lencsét ajánlanak az üzletekben, de ezek a vékonyított lencsék jobban torzítanak és a szélek felé akár homályosabb képet is adnak, ezért nem érdemes nagy fokú vékonyított lencsét kérni, ráadásul drága is. Szerintem az üveg lencse sokkal jobb, alapból vékonyabbak mint a műanyag, tehát nem kell olyan vékonyítással kérni, így kevésbé torzít, tisztább képet ad és sokkal tartósabb is, sokan attól tartanak, hogy eltörik az üveg, de nekem napi használatban van üveglencsés szemüvegem amit itthon hordok már 20 éve és még nem tört el pedig már többször ejtettem rá kőre is. Persze az üveg lencse drágább és mivel a kereteket egyébként is cserélni kell néhány évente ezért én is az olcsóbb múanyag lencsével kérem a szemüvegeimet, de aztán mindig megbánom mert még idáig mindegyik műanyag lencsém felülete elkezdett repedezni kb 1 év után.

2021. jún. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Erre még rájön az, hogy plusszos cilinderrel mérték be a szemem 90 fokkal, ami így magasabb dioptria lett, mintha minuszos cilinderrel, 180 fokkal lett volna elkészítve.
2021. jún. 2. 08:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Túl sok negatív dioptriát pakoltak a szemedre, ne hordd ezt a szemüveget, akármennyibe is került! Menj el magánba, jó optometristával méresd be a szemed, kérd el a receptet, és azzal csináltass új szemüveget. Ezt ne hordd!!! Mellébeszéltek, nem értenek hozzá. A nagy méretű keret nagyon jó a látásnak, ha szakszerűen van mérve a dioptriád, főleg rövidlátóknál. Amiket leírtál egyértelmáen a túl sok negatív dioptria tünetei, amivel hosszú távon kicsinálod a szemedet is.
2021. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a cilinder nem így működik. A szemgolyó egyféleképpen lehet ellaposodva. Ha rossz állású a cilinder, akkor akármilyen dioptriát tesznek rá, az rossz korrekciót fog eredményezni. Nem véletlenül géppel mérik be a cilindert, mert ember legyen a talpán, aki meglátja szabad szemmel, hogy a szemgolyó hogyan lapos.
2021. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem akárhányszor bemérték géppel a szememet mindig más cilinder érték jött ki, és akárhány cilinderes szemüveget készítettem mind valamilyen irányban torzította a teret, de nem kicsit, legutóbb sikerült egy olyan cilinderes szemüveget összehozni, amivel konkrétan veszélyes volt közlekednem, mert kb. fél méterrel arrébb érzékeltem a tárgyakat és ez nem a megszokás kérdése, mert megszokva is arrébb érzékeltem mindent, egyébként sem látom semmi előnyét a cilindernek, szemfáradás vagy más tekintetben úgyhogy én többet nem cilinderezek.
2021. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A cilinder nem változik az élet során, illetve ha változik az nagyon súlyos szemprobléma mellett jelentkezik csak. +/- 10-20 fokokat szórhat a gép, ezért is kell manuálisan is ráellenőrizni az eredményre (sok helyen nem teszik meg!). Ha egyszer jól beállítják, akkor utána már nem kell nagyon hozzányúlni.
2021. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!