Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kivel jobb vizsgáltatni...

Kivel jobb vizsgáltatni ofotértben?Optometristával vagy szemorvossal?

Figyelt kérdés
2021. jún. 8. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyértelmű szemorvossal.

Az ofotért vagy vision eléggé lehúzósal.

Több rokonom mondta hogy direkt erősebb dioptriát mondtak és írtak fel mikor attól rosszabb lett és fájt tőle a fejük.

Nekem is ilyen volt pedig az vision volt és direkt az erősebbet mondták és én mind tudatlan nem eszméltem rá hogy az nem jó nekem eleve mert.

Sima szakszerű szemorvos lenne jó!

2021. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha tehetem, mert nem feltétlenül szükséges inkább a gyengébb (korábbi)

szemüveget használom, abból kiindulva, hogy így nem "kényeztetem" szemem, dolgozzon, ne lustuljon el a "kényelmestől".

Persze szó sincs fejfájásról, vagy bármiféle panaszról, odáig még sose jutott a dolog.

Viszonylag lassan sok év alatt romlik a szemem.

De a homeoffice betett neki, napi 8 óra folyamatosan, kb. fél dioptriát rontott 1 hónap alatt.

Azóta kicsit javult, visszafelé, gondolom fenti hozzáállásom miatt.

2021. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyszer régen voltam ofotértbe ahol fogalmam sincs ki írta fel a szemüveget.Géppel nézték arra emlékszem.Végül 45ezerért kaptam keret+lencse.A lencse olyan mintha ablak üvegen néznék át.Ja és fizettem a vizsgálatért.🤷
2021. jún. 8. 17:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor aki szemorvos az ofotértben az megfelelő?Vagy magánrendeléses szem dokihoz menjek?És utána amit ad azzal menjek ofotértbe?
2021. jún. 8. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:

4.magánrendelés vagy sztk-ami ingyenes

mindkettő jobb csak ne ofotért vagy visionben..

és igen utána azzal.

2021. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A vision az mi?


Van egy ofotért ahol egy nőci orvos van (alapból is)de lehet menni hozzá magánrendelésre.🤷

2021. jún. 8. 21:57
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

6.tudatlan vagy?-_-🤷

Vision Express-ofotért kb ugyanaz cska más néven.

ott nem érdemes átfogó vizsgálatot csinálni.

ezt mondjuk de nem érted meg..

szakorvos kell nem szemüvegboltban!

2021. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!