Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 21-es szemnyomás-mérés miatt...

21-es szemnyomás-mérés miatt aggódnom kéne? Fél évvel ezelőtt 14 hgmmm-t mértek ugyanazon a szemen,csak másik módszerrel?

Figyelt kérdés
Most valami levegőt fújtak a szememre, korábban kontakt módszerrel történt a mérés. Éves ellenőrzésekre járok, mindig mindent rendben találtak eddig. Eddig ez az érték is mindig jó volt. Fél évvel ezelőtt is. Most ezzel a másik módszerrel meg kiugróan eltér. A szemész szerint nincs teendőm, de nem értem, hogy lehet ekkora eltérés a két mérés között.

2021. jún. 30. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha a szemész szerint nincs gond, akkor most idegen laikusoktól vársz véleményt?
2021. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akinek van akármilyen szembetegsége vagy bármilyen kockázati tényezője, ami miatt szükséges az éves ellenőrzés, az nem laikus, az konkrétan érintett a témában. És mond rá á-t vagy b-t, vagy megosztja a saját tapasztalatait. Ez egy teljesen normális, emberi kíváncsiságból és egészségtudatosságból fakadó kérdés, amire értelemszerűen normális válaszokat vár az ember olyanoktól, akik járatosak a kérdésben. Pl nekem ezzel vagy azzal mérték, itt és itt, és ezt mondták rá. Másnak meg mást. Ez vagy az az orvos vagy rendelő megbízható, a másik meg szar, oda nem érdemes menni. Értjük. Ezt hívják tájékozódásnak, köznapi értelemben. Te amúgy mit akartál ezzel az igénytelenül ideröfögött tucatválaszoddal közölni?Nyilván semmit, csak megint ideröfögött a felesleges panelproli a retardált, primitív szokásos válaszával.
2021. jún. 30. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
A 21 még teljesen okés. A noncontact amugy is mindig kicsit magasabb erteket mér, mint a hagyomanyos muszer. Szoval tenyleg ne aggodj miatta.
2021. júl. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg amugy csomo minden befolyasolhatja a nyomast. En glaucomas vagyok gyerekkorom ota, es megerzem ha tobbet iszok, vagy ha valtozik a legnyomas.... szoval tenyleg no para :)
2021. júl. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mi szakrendelőnkben a 21 nyomásérték már nem elfogadott, magasnak számít. Mindenképpen 20 alatt kell lennie, de leginkább 18 alatt.
2021. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megkérdezhetem, hogy ti melyik mérési módszert alkalmazzátok?
2021. júl. 2. 19:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez marhasag. A szaruhartya vastagsagatol is fugg mi a normalis. 21 siman lehet normalis ha vastagabb a szaruhartyad.
2021. júl. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!