Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A prizmás szemüveg lényege,...

A prizmás szemüveg lényege, hogy a kettős képet egyesíti ez a korrekció és így megszűnik a kettős látás igaz?

Figyelt kérdés

Polateszt vizsgálatot ajánlott a szemorvosom kettős látás miatt már jó pár éve fennáll ez a probléma, egyébként végeztek sokféle vizsgálatot,de nem derült ki, hogy miért nem jók bizonyos szemizmaim.


Olvasgattam itt meg máshol is, hogy idővel erősebb prizma kell a szemnek ez pontosan mit takar a cylinder és a dioptria is változhat az évek múlásával vagy ennél a korrekciónál rosszabb lesz a helyzet?


És miért írják fel más problémákra is amikor ennek pont az a lényege, hogy megszüntesse a kettős látást?


Légyszives aki ért ehhez a témához vagy tapasztalatai vannak az ne tartsa magában. Előre is köszönöm :)



2021. júl. 7. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan jól megfogalmazott kérdés! Pont ilyesmit kérdeztem volna most én is. Remélem lesz aki tudja a választ. :)
2021. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. Kicsit régi a kérdésed, de próbálok segíteni. Nekem is kettős látás miatt kellett szemüveg. Előtte nem volt. Első bemérésre csak 1,5 prizmát fogadott el oldalanként, 0,25 cylinderrel és +0,50 dioptriával. Következő vizsgálaton már 3,5 prizma oldalanként. Na, de az utolsó bemérésen/ami most volt/brutális módon fogadja a prizmát. Oldalanként 6,5 prizma kell, és a cylinder/és a +-os dioptria is változott! Viszont az első szemüveggel meggyűlt a bajom, de a másodikkal(3,5prizmás),már nem volt annyira vészes. A mostanra majd kíváncsi leszek, hogy alkalmazkodom hozzá.
2021. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!