Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fiatalkorban mitől romlik el...

Fiatalkorban mitől romlik el a szem? és az igaz hogy a kék és zöld szemű embereké hamarabb elromlik mint a barna szeműeké?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Barna szemem van, ovi ota vagyok szemuveges... minden evben romlik, van amikor kevesebbet van amikor tobbet. (mindig hordtam! szeretem is, nem latok nelkule csak foltokat...)

Ugy vettek eszre a szuleim, hogy mikor ment a mese a tvben egyre kozelebb es kozelebb setaltam majd mar kb benne alltam a tvben. Akkor vittek szemeszhez, ahol kiderult hogy szuletesi rendellenesseg, eszre kellett volna venniuk az orvosoknak mar akkor. (koraszulott voltam) Akartak mutetet tini koromban (en nem) de az orvos azt mondta igy hogy szuletesi problema nem vallaljak.

2021. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kék szemem van szemüveges vagyok, de a környezetemben van barna szemű is és sokkal hamarabb lett és rosszabb a szeme mint nekem. Nekem csak pluszos +1/0,5 illetve az egyik egy részen -0,5. Neki már régen -3-as vagy rosszabb lencséi vannak. Nem mondom hogy az enyém nem romolhat, de nem mérvadó a szem színe.
2021. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kék a szemem és -9-es. Nem tudom, hogy van-e tudományos alapja a feltevésednek. Ezt találtam:

[link]


Elvileg ugye mivel a kék szemben kevesebb a pigment, így érzékenyebb is a fényre és ez összefüggésben állhat látásromlással.

2021. júl. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt genetika, másrészt a sok képernyő bámulás biztos nem tesz jót és ma már egyre fiatalabban kezdik el a gyerekek használni az internetet, telefont.

Nekem zöld szemem van, -4.00-es. A családban a nagymamámnak elég erős szemüvege van, -6 dioptria körüli, apukámnak csak -1-es azt hiszem, ő nem is hordja mindig és a nagybátyámnak is rossz a szeme. 10-11 évesen lettem szemüveges, akkor még nekem is elég gyenge volt, nem is hordtam rendesen, aztán azóta folyamatosan romlik, hol többet, hol kevesebbet. Volt, hogy egy év alatt negyed dioptriát csak, felet, de volt olyan, hogy fél év alatt fél dioptria. Lassan 19 éves leszek, a szemészeten azt mondták, már majd hamarosan beáll. Kíváncsi leszek...

2021. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!