Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megéri kontaktlencsére váltani?

Megéri kontaktlencsére váltani?

Figyelt kérdés

Kis korom óta szemüveges vagyok, és most gondolkodom rajta, hogy megpróbálnám a kontaktlencsét. Eddig még nem használtam ezért szeretnék érdeklődni felőle. Sokat dolgozom fizikai munkát, ezért fontos volna tudnom, hogy porban, kinti körülmények között mennyire ajálnatos, valamint sportoláshoz ki kell-e venni, meg pl. a strandon ha vizben vagyok, vagy hasoló...

Akinek már van kontaktlencséje kérem egy pár jó tanácsot adjon a használatáról, előnyökről, hátrányokról.


2021. aug. 4. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki. Jó dolog a kontaktlencse, de szemüveget nem váltja ki teljes mértékben.
2021. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

en teljes mertekben elhagytam a szemuveget. reggel be, este lefekves elott ki. sokkal praktikusabb

egyszer volt olyan, hogy valaki masnal aludtam es elfelejtettem vinni magammal tarolot, ezert abban aludtam, de akkor sem volt belole problema

2021. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Próbáld ki, nem veszíthetsz semmit. Nekem az optikában adtak 24 órás lencsét ingyen, azt otthon betehettem, kipróbálhattam, utána rendeltem csak 30 naposat
2021. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdemes kipróbálni. Sportoláshoz nem kell kivenni, vannak, akik pl. csak sportoláshoz hordják. Kivéve persze úszáshoz vagy strandra. (Vagy pedig szigorúan úszószemüveget viselsz.) De én zuhanyozni abban szoktam, ha aznap kontaktlencsét viselek.


Nagyon poros helyen én még nem viseltem, mondjuk nem is járok ilyen helyekre.

2021. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyi a veszélye, ha poros a levegő, hogy könnyebben kijön a lencse, pláne, ha sokat dörgölöd a szemed, tehát lehet, hogy nem praktikus a munkádhoz. Nincs védőszemüveg?

Úszni is lehet benne, csak ne ússz sokat víz alatt nyitott szemmel. Könnyed strandoláshoz, amikor ülsz/állsz a vízben, tökéletes.

Télen, amikor maszkot kellett hordani, minden kimozdulás alkalmával használtam lencsét, különben a párás szemüvegben nem láttam volna sok mindent. Egyetem alatt havi lencsét használtam, mert akkor heti 4-6 napon lencséztem, de most már főleg csak sporthoz használom, vagy vízközelbe, stb., mert annyira nagy a dioptriám, hogy szemüveg nélkül veszélyes lenne eljutnom a vízig, és onnan vissza a törölközőmig (utána pedig szintén küzdhetnék a párával).

Keress olyan helyet, ahol adnak próba lencsét, mert akkor kitapasztalhatod, be tudod-e tenni magadnak, nem túl idegen érzés-e, stb. Ismerek olyat, aki nem bír a saját szeméhez nyúlni, így maradt a szemüvegnél.

Vannak különböző átmérőjű lencsék, nekem a kisebbek kényelmesebbek, ez is szempont lehet, de ezt idő kitapasztalni.

2021. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

20 éve hordok kontaktlncsét. Elmondhatom, hogy abszolút megéri, de ha rossz márkát vásárol az ember könnyen feladhatja és azt mondhatja, hogy nem éri meg.. Amíg szemüveget hordtam folyamatosan romlott a szemem. 4 év szemüveg használat után több mint másfél 1.75 dipoptriát romlott. Amióta kontaktlenés vagyok azóta nincs problémám.

Régen sajnos nem volt nagy választék a piacon és az első Focus nevű lencsémmel sokat szenvedtem vágta a szemem, begyullat. Volt, hogy 1 hetes se volt a lencse és 3-4 nap után zavart. Pl. van, hogy adott márkán belül sem az adott minőséget kapja az ember sajnos.


Nekem pl. 8.9-es a görbületem, szóval ezért is nehéz dolgom volt most, mert már ilyet nem gyártanak. Annyit elmondhatok, hogy havi lencsét érdemes venni. Cooper vision-től a Biofinity-t csak ajánlani tudom.


Sokan mondják, hogy hosszú távon nem jó, és tönkreteszi a szemet azokkal nem értek egyet. A hosszú kontaktlencsézés titka a megfelelő táplálkozáson jó életmodon is múlik szerintem. Illetve, hogy a megfelelő tisztításon és nagyon fontos a megfelelő kontaktlencse folyadék kiválasztása is.

2021. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Éjszakai kontaktlencse?


Én szrandon nem tudtam hordani amúgy a simát. Bele ment a víz a szemembe és tapadt a lencse nagyon

2021. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!