Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tavaly tavaszig gond nélkül...

Tavaly tavaszig gond nélkül sminkelhettem magam közép kategóriás,vagy drágább sminkekkel.Egyszer csak elkezdett könnyezni a szemem,és kötőhártya gyulladást is kaptam.Azóta bármilyen sminket próbálok feltenni, másnap kötőhártya gyulladásom van. Mi ez?

Figyelt kérdés

Hiába próbáltam ki azóta több márkát, terméket, egyszerűen mindegyiktől előjön, amitől csak előjöhet. Így egész életemben le kell mondanom a sminkről? Nem használtam állandóan sőt mondhatom azt is,hogy roppant ritkán,de van amikor az ember szeretné egy kicsit szépnek érezni magát,és kicsípni, például egy alkalomra. Az allergén összetevőjű termékeknél is ugyan így előjön,azokkal is így járok. Ha szemészetre megyek vele, gondolom,azzal sem érek el semmit,vagy azt mondja az orvos,hogy ne fessen ki magam, a saját érdekemben,vagy azt,hogy vegyek olyan kencét ami nem okoz allergiát, ámbár ez utóbbira már rácáfoltam. Valaki tud valamilyen hasznos tanácsot ami bevált?Kicsit bosszant a dolog,hogy ez egyik pillanatról a másikra kialakult,és nem tudok semmit tenni ellene.

27/n


2021. aug. 18. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig el kellene menned vele ,mondod hogy sűrűn jelentkezik.

Ugyanis vírus, baktérium okozza, hátha kapsz rá szemcseppet amitől elmúlik a jelenség.

Aztán annak használata után mindent fertőtleníts( pl szemüvegek), és a (esetleg szemceruza,nemtudom) kontaktos sminkeket a kukába, az ecseteket pedig szintén fertőtlenítsd, elkerülve a visszafertőződést.

2021. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a sminktől van akkor, hanem valamelyik eszköztől, vagy újonnan használt egyéb kozmetikumtól. Vagy kontakt allergiás vagy a szemfestéket felvivő szivacsra, spirálra, akármire.
2021. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!