Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg vannak olyanok, akik...

Tényleg vannak olyanok, akik úgy értelmezik a havi meg kétheti lencséket, hogy csak havonta meg kéthetente kell kivenni a szemükből, és benne is alszanak végig?

Figyelt kérdés
Nem egy ilyen emberrel találkoztam már, váltig állították, hogy a havi hordás az éjszakára is vonatkozik. És kényelmi okokból, meg hogy ne kelljen a szemükbe nyúlkálni, éjszakára is bent hagyják a lencsét. Az ilyesmi mennyire jellemző? Ezek az emberek mennyire tekinthetők normálisnak? Mit értettek félre, amikor megvették a lencséket? A használati utasítást nem olvasták el figyelmesen, vagy igen, csak nagyívben leszarták?

#kontaktlencse #havi lencse #kontaktlencsében alvás #éjszaka is hordható lencse #betegtájékoztatás félreértése
2021. aug. 20. 19:07
A kérdező szavazást indított:
Igen, én is így hordom.
Én nem így hordom, de ismerek olyat, aki igen.
Ilyenek voltak régebben, ma már nem jellemző.
Soha nem hallottam ilyen emberről.
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, ő bajuk. Ha csak nem hozzád közelálló személy, akkor ne foglalkozz vele, hogy idióta. Egyszer mond el neki, hogy nem jól tudja, de aztán hagyd rá. Mindenkinek joga van hülyének lenni. Ha fontos személy számodra, akkor azért próbáld meggyőzni, vagy legalább rávenni, hogy menjen el egy optikába és járjon utána :D
2021. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kizárólag személyes élmény motiválta a kérdésem, hanem egy általános megfigyelés. Van ilyen, hozzám közel álló személy ugyan, aki évekig okoskodott nekem, de azóta ő sem így hordja a lencsét. Igazából az érdekel, hogy mi tudta így megtéveszteni ezeket az embereket, mitől ennyire tájékozatlanok, és miért nincs egy minimális, ösztönös veszélyérzetük sem a saját egészségükkel kapcsolatban.
2021. aug. 20. 19:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer csináltam olyat, hogy pár nap éjszaka elhanyagoltam és abban aludtam. Eredménye kötőhártyagyulladás...és akkor még örülhetek, hogy ennyivel megúsztam, durvább fertőzések is lehetnek. Azóta minden éjjel kiveszem. Aki nem, az ne csodálkozzon, ha előbb-utóbb baja lesz😀
2021. aug. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Volt, hogy én is aludtam benne (érts. max pár órát délután, mert bealudtam), de amint kinyitottam a szememet tiszta száraz volt a szemem, és mentem kivenni azonnal.

De amit nem értek az ilyen emberekben, tudja, hogy nem szabadna, akkor miért csinálja, ha az optikusavilágosan elmondja a dolgokat, amikor megy betanulni? De már nem is azért. Ez éppen olyan, hogy abban a zokniban alszol el amiben egész nap rajtad volt és másnap ugyan azt hordod.

2021. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ilyen velem is volt, és úgy tudom, hogy a lencsék tervezésénél az ilyesmi számításba is van véve, de persze nagyon nem ajánlott ettől még. Lehet, hogy ezt értették félre, vagy nem tudom, de szerintem is durva. A zoknis hasonlat elég találó :D
2021. aug. 20. 22:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Fú én azért ennyire hülye nem tudnék lenni, sokkal jobban félnék attól, hogy a szememnek valami baja lesz.
2021. aug. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!