Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hordhatom-e a szemüvegemet...

Anna0806 kérdése:

Hordhatom-e a szemüvegemet mindig minden helyzetben?

Figyelt kérdés
Már kétszer tettem fel hasonló kérdést azzal kapcsolatban, hogy miért is fájhat a fejem és olyankor mindenki azt tanácsolta menjek el szemészetre. Nos elmentem és jelentem lett saját szemüvegem ami 0,5 és 0,75 dioptriákkal rendelkezik. Anya azt mondja ez csak olvasó szemüveg és én is érzem mikor rajtam van és megyek benne mondjuk az utcán hogy olyan mintha sokkal magasabban lennék és mintha messzebb lenne minden. Ugyanakkor suliban tökéletes hiszen látom vele a táblát és a füzetet. Szóval akkor most hordhatom mindig vagy inkább ne.?

2021. szept. 10. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

+ vagy - dioptria?

Ha + akkor olvasó szemüveg, ha - akkor viszont távollátó azaz hordhatod állandóan és ajánlott is. Ha megszokod utána nem fogod furának érezni az utcán.

2021. szept. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én elmennék az orvoshoz, aki írta, és megkérdezném. Ha kell, inkább vizsgáljon meg még egyszer, és ő mondja ki...
2021. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha - dioptriás akkor az távol látásra van akkor simán hord mindig.
2021. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat már a kérdés feltevése óta eltelt bő 1,5 hónap azóta teljesen megszoktam és kitapasztaltam, hogy mikor hogyan jó ha hordom. Azt egyértelműen kijelenthetem, hogy biciklizni nem jó benne, de most már egészen jól megy az is csak nem igazán jó. Na mind1. Igazából majd alakul még ez nem egy megszokott változás nálam úgyhogy kivárom, hogy mi lesz bár eddig csak pozitívat tudok róla mondani. A válaszokat pedig köszönöm. 🥰🥰
2021. okt. 14. 19:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!